Casio Akıllı G-Shock Modeli Tanıtıldı: G-SQUAD PRO

Giyilebilir teknolojik cihazlar gün geçtikte popülerleşmeye devam ediyor. Yeni akıllı saatlerde kullanılan teknolojinin her geçen gün gelişmesi de insanların ilgisini çekiyor. Dünyanın en büyük saat üreticilerinden Casio da bunun farkında gibi gözüküyor. Bu alandaki çalışmalarına hız veren şirket yeni bir ürünle kullanıcıların karşısına çıkıyor. Pro Trek modelinde de Google tarafından üretilen Wear OS işletim sistemini kullanan Casio, şimdi de aynı sistemi kullanan akıllı G-Shock modelini tanıtıyor.

Akıllı saatler bazı aktiviteler için çok dayanıksız olabiliyor. Özellikle ekstrem sporlarla uğraşan insanların akıllı saatleri kullanması oldukça zor. Çünkü çoğu akıllı saatin kasası bu tarz sporlara uygun olarak üretilmiyor. Casio, bunu fark etmiş olacak ki üreteceği akıllı saat için tercihini “G-Shock” serisinden yana kullanmış. Üstelik, böyle düşünen sadece Casio değil. Kısa bir süre önce ortaya atılan iddialara göre Apple da dayanıklı bir akıllı saat üretecek.

G-SQUAD PRO Çok Yakında Satışa Çıkacak

Akıllı Casio G-Shock

Casio, G-Shock serisinin son üyesini 200 metre suya ve çeşitli darbelere dayanaklı olarak tasarladı. Neredeyse tüm sağlamlık testlerinden başarıyla çıkan G-Squad modeli şimdiden oldukça ilgi görmeye başladı. Klasik saatlerin artık yerlerini yavaş yavaş akıllı saatlere bırakmasından dolayı şirket, G-Squad serisiyle başlayarak akıllı saat üretimine ağırlık verdi.

G-Squad Pro modeli kasa olarak G-Squad ile neredeyse tamamen aynı. İki model de koşu, kapalı alan antrenmanları, yol bisikleti ve yüzme başta olmak üzere birçok spora ve zorlu aktiviteye dayanıklı olarak üretildi. İki model arasındaki en büyük fark ise G-Squad Pro modelinin Android Wear OS işletim sistemi ile özelleştirilmiş olması. Ayrıca, bu modelde Android uygulamalarının kullanılabilmesi için renkli bir LCD ekran yer alıyor.

Kullanıcılar, G-Squad Pro’da bulunan sensörler sayesinde kalp atış hızını ölçebilecek. Bunun dışında saatin hava basıncı sensörü, ivmeölçer, GPS işlevi gibi temel özellikleri bulunuyor. Ayrıca, Casio’nun geliştirdiği 15 aktivite ve 24 iç mekan egzersizi kullanıcıları oldukça memnun edecek gibi duruyor. Bu uygulamalar dışında saatte Google uygulamaları da yer alıyor.

Cihazın üç saat içerisinde şarj olduğu ifade ediliyor. Normal kullanımda 1.5 gün dayanabilen cihaz, sadece saat gösterimi ve sensörler kullanıldığında 1 aya kadar dayanabiliyor.

Kırmızı, siyah ve mavi renk seçenekleri bulunan saatin ne zaman satışa çıkacağı resmi olarak açıklanmadı. Cihazın İngiltere için 600£, ABD için ise 700$ fiyat etiketi bulunuyor. Ayrıca, saatin Mayıs ayında ABD ve İngiltere’de satışa çıkması bekleniyor.

Casio’nun yeni akıllı saati hakkında ne düşünüyorsunuz? Eğer saat Türkiye’de satışa sunulursa kullanmayı düşünür müsünüz? Görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.