Apple Yeni Apple Watch Serisi Üzerinde Çalışıyor

Yeni teknolojik gelişmeler ile birlikte teknolojik cihazlar hayatlarımızın her alanında yer almaya başladı. Son yıllarda giyilebilir teknolojik cihazlarda da önemli gelişmeler yaşandı. Akıllı saatler başta olmak üzere birçok giyilebilir teknolojik cihaz insanların hayatlarında büyük rollere sahip. Akıllı saat denilince ise akıllara ilk olarak şüphesiz ki Apple Watch serisi geliyor. Yapılan iddialara göre şirket, seriye yeni bir üye eklemeye hazırlanıyor. Apple, zorlu şartlara dayanıklı yeni bir Apple Watch üretmek üzere çalışmalara başladı.

Yeni Saat Ekstrem Sporlar İçin Tasarlanıyor

Apple Nike Watch
Nike Watch

Apple, ürettiği akıllı saatlerin tüm insanlara hitap edebilmesi için saatleri birçok uygulama ile donatıyor. Bu uygulamalardan en çok dikkat çekenleri ise spor uygulamaları oluyor. Diğer markalardan ziyade Apple, spor uygulamalarını geliştirmeye daha çok ağırlık veriyor. Bunun en büyük örneklerinden birisi de şirketin geliştirdiği Apple Watch Nike modeli. Şirket bu politikasına gelen geri bildirimlerden memnun olmuş olacak ki şimdi de ekstrem sporlara dayanıklı bir saat geliştirmeye başladılar.

Bloomberg tarafından yapılan habere göre Apple, “Explorer Edition” adını verdiği bir model üzerinde çalışıyor. Saatin normal bir saat ile aynı donanım özelliklerine sahip olacağı belirtiliyor. Normal saatlerden farklı olarak ise çelik, alüminyum veya titanik bir kasa yerine kauçuk kaplı bir kasa kullanılacağı söyleniyor.

Saatin temel amacı ekstrem sporlarla uğraşan ve zorlu şartlara sahip ortamlarda yaşayan insanların da Apple Watch serisini kullanabilmesi. Yapılan haberde, Apple’ın bu amaçlara sahip saati zorlu hava şartlarında da kullanılabilecek şekilde tasarladığı söyleniyor. Ayrıca saat içerisinde ekstrem sporlarla uğraşanlar için özel uygulamaların olacağı da belirtiliyor.

Henüz Apple tarafından bu konuda resmi bir açıklama yapılmadı. Bu yüzden bunların hepsi şimdilik bir iddiadan ibaret. Lakin, Apple’ın uyguladığı politikaları göz önünde bulundurunca böyle bir saatin üretilme ihtimalinin çok yüksek olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle şirketin Nike ile bir anlaşma yapması sporculara verdikleri önemi göstermişti. Bundan dolayı, ekstrem sporlarla uğraşan insanlar için de bir saat üretmeleri oldukça muhtemel. Bloomberg tarafından yapılan haberde saatin bu yıl içerisinde çıkmasının beklenmediği de belirtiliyor.

Sizler bu konuda ne düşünüyorsunuz? Apple, bu şekilde dayanıklı bir Apple Watch üretse kullanmayı düşünür müsünüz? Sizler de görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.