Bungie, Destiny Evreninde Geçen Bir Mobil Oyun Geliştiriyor

Bungie’nin yeni bir mobil oyun geliştirdiğine dair iddialar gündemde. Bungie, Destiny evreninde yer alacak bir mobil oyun üzerinde çalışıyor gibi gözüküyor. Üstelik bu mobil oyun için Çinli yayıncı şirket NetEase ile bir ortaklık da söz konusu. Raporlar ise iki şirketin uzun süredir bu oyun için çalıştığını gösteriyor.

Geçtiğimiz sene The Game Post tarafından yapılan haberler oyunun gelişimi ile ilgili iş ilanlarını ortaya çıkarmıştı. İş ilanlarında göze çarpan önemli bir detay ise adayların “belli aralıklarla Çin’e gitmesi” gerektiğiydi. Ayrıca Çin’den gelecek ekipler ile birlikte çalışacakları da iş ilanında yer alan detayalar arasındaydı.

2018 yılında Çinli NetEase şirketi Bungie’ye 100 milyon dolar değerinde bir yatırım yapmıştı. Devasa bir yatırım olmasının aksine iki şirketin ne üzerinde çalıştığı resmi olarak açıklanmamıştı. Yine o dönem ortaya çıkan bazı iddialar yeni bir oyunun geldiğini öne sürüyordu.

Bungie tarafından geliştirilecek yeni bir yüksek bütçeli oyun ortaya çıkan ilk iddialar arasındaydı. AAA kalitesindeki oyunun 2018 yılında Matter isimli bir proje olduğu tahmin ediliyordu. The Game Post tarafından ortaya çıkarılan iş ilanlarında oyunun komedi unsurları içereceği ve karakter gelişimi ile ilgili bilgiler de yer alıyordu.

NetEase Ortaklığıyla Yeni Mobil Oyun Yolda

Ancak yeni gelişmeler bu durumun değiştiğini gösteriyor. Her ne kadar iki şirketin ortaklığı varlığını sürdürse de iddia edilen yeni yapım bir mobil oyun olarak ifade ediliyor. The Game Post’un paylaştığı habere göre NetEase’e yakın kaynaklar iki şirketin birkaç yıldır Destiny için bir mobil proje üzerinde çalıştığını dile getiriyor.

Bir başka deyişle Destiny evreninde geçecek bir mobil oyun için Bungie ve NetEase ortaklık içinde. Oyunun tamamen yeni bir yapım olacağı da iddialar arasında yer alıyor. Yani Destiny 1 ya da Destiny 2 oyunlarının mobil sürümü olmayacağı belirtiliyor.

Bungie’nin bu oyun için NetEase ile çalışması pek şaşırtıcı değil. Bilindiği üzere şirket mobil oyunlar konusunda büyük bir tecrübeye sahip. Öyle ki geçtiğimiz dönemde Diablo Immortal oyunu için Blizzard ile ortaklık da sağlamıştı. Ancak yeni Destiny oyununun şimdilik resmi olarak açıklanmadığını belirtelim.

Bungie cephesinde de sene içerisinde birtakım gelişmeler kendini gösterdi. Sony, Bungie’yi 3.6 milyar dolarlık bir ücret ile satın aldığını duyurdu. Sony’nin amacının ise PlayStation oyunlarında çok daha geniş bir kitleye ulaşmak olduğu belirtiliyor.

Kaynak: https://www.eurogamer.net/bungie-and-netease-reportedly-developing-destiny-mobile-game

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye yoğun bir ilgi duyan Mert, 10 yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri ve haberleri yakından takip etmektedir. Özellikle oyunlara ve teknolojik cihazlara oldukça meraklıdır.