Boş Zamanlarınızı Değerlendirmek İçin 10 Site

Boş zamanlarınızı değerlendirmek için 10 site başlıklı bu yazı, İnternet ortamının bize sağladığı yararlar hakkında bilgiler içermektedir. İnternet ortamı, teknolojinin gelişmesiyle bizlere sınırsız imkan sunan bir ortam haline gelmiştir. Her türlü bilgiye anında ulaşabildiğimiz İnternet ortamı bünyesinde çeşit çeşit içerikler barındırmaktadır. Öyle ki bazen ekrana bakarken ne yapsam diye düşündüğümüz çok oluyor. İnternet ortamı o kadar geniş bir yelpazeye sahip bir ortamdır ki yapacak bir şey bulma konusunda insanlar oldukça zorlanabiliyor. Bu zorlanmayı gidermek için sizlere boş zamanlarınızı değerlendirmek için 10 site önerisinde bulunuyoruz.

LifeHacker

Lifehacker, üretkenlik ipuçlarını ve püf noktalarını içeren ve bunları indirme merkezidir. Temel olarak, bilmenin inanılmaz derecede yararlı olacağı tüm bilgilerin bir arşividir. Bu bilgiler bir yerde öğrenilmeyecek kadar ekstrem bilgilerdir. Sitede verimliliğin yanı sıra, para tasarrufu ipuçları, ev eşyaları için akıllı kullanımlar gibi içerikler bulunuyor. Adından da anlaşıldığı gibi bazı zamanlar gerçekten de hayat kurtarıcısı oluyor.

Örneğin, 10 saniyenin altında mango kabuğunu nasıl soyabileceğinizi biliyor musunuz? Eğlenceli makalelerin yanı sıra, birinin zihninde fikirleri nasıl ekleyeceğine dair oldukça harika, derinlemesine makaleler ve en iyi on Google Arama hilesi gibi yararlı listeler var.

Sitede o kadar çok içerik vardır ki, belirli konulardaki yazıları bulmak zor olabilir. En iyi performans gösteren yayınlarına giriş yapmak ve web sitesindeki herhangi bir konuyla ilgili yayınları nasıl bulacağınıza dair ipuçları için Lifehacker Dizini’ni kullanın.

Music-Map

Music-Map adından da anlaşıldığı gibi müzik öneri platformudur. Sevdiğiniz sanatçıyı sisteme girdiğiniz an sizlere, sevebileceğiniz alternatif sanatçıları öneriyor. Böylece şarkılarını sevdiğiniz benzer sanatçıları anında bulabiliyorsunuz. Aynı özelliği Spotify uygulamasındaki sanatçı radyosu seçeneği ile de kullanabilirsiniz.

boş zamanlarınızı değerlendirmek için 10 site

OneLook Dictionary

OneLook Dictionary, herhangi bir yazı yazan veya herhangi bir iletişimde bulunan herkes için gerçekten paha biçilmez bir araçtır. Anlamını biliyorsanız ama kelimenin kendisi hatırlamıyorsanız bu site sizler için faydalı olacaktır. OneLook Dictionary, kelimeyi açıklayan birkaç kelime girebildiğiniz sürece, dilinizin ucundaki kelimeyi size söyleyecektir.

Bu yüzden, seyahat etme dürtüsü ya da palyaço korkusu kelimesini hatırlayamıyorsanız, OneLook Dictionary size yardımcı olabilir. Kelime tanımları ve eş anlamlılar da dahil olmak üzere diğer faydalı özelliklerin birçoğunu sağlar.

A Good Movie To Watch

İnternet ortamı film izlemek için oldukça popüler bir araçtır. Bazı akşamlar, sadece iyi bir film izlemek istiyorsanız “A Good Movie to Watch” devreye giriyor. Site küçük bir yazar ve editör ekibi tarafından yönetiliyor. Yüksek puanlı ancak az bilinen filmler önermek için algoritmalardan ziyade insan seçimlerine güveniyor. Şu anda Amazon Prime Video ve Netflix‘te yayınlanıyor. Sitede öneri kategorisi mevcut ve aynı zamanda modunuza göre farklı filmler karşınıza çıkıyor. Böylece film seçmek veya en azından kategori seçmek daha kısa zaman alıyor.

Untouched Tribes

Bu web sitesi, dünyanın her tarafına dağılmış, hala var olan kabile hikayelerinin güzel bir koleksiyonudur. Bu sitede anlatılan kabileler iletişimden ve teknolojiden uzak kalmış insanlardır. İlginç bir şekilde teknolojiden uzak kalmış insanları, teknolojinin varlığı sayesinde tanıyabiliyoruz. Onların hikayelerini İnternet sayesinde öğrenebiliyoruz. Aynı zamanda bağışta bulunarak onlara destek de olabiliyoruz. Untouched Tribes, bazı günler kabilelerin videolarını paylaşıyor. Bu sayede yaşadıkları çevre ve coğrafi özellikler hakkında bilgi edinmiş oluyoruz.

WayBackMachine

WayBackMachine isimli site, internet arşivi olarak adlandırılıyor. Wayback Machine aracılığıyla yıllar içinde web sitelerinin nasıl değiştiğine ve o zamanlar nasıl göründüğüne bakabilirsiniz. Bir tarih seçmeniz yeterli. Tarih seçimi sonucunda herhangi bir web sitesinin tam olarak nasıl göründüğüne bakmanıza olanak tanır. Böylece hem zaman değerlendirmesi hem de nostaljik bir tur yapmış olmaktayız.

Post Secret

Post Secret çok ilginç bir web sitesidir. Bu sitede ziyaretçiler, sırlarını yazdıkları anonim kartpostallar göndermeye teşvik edilir. Her türlü kartpostalda her türlü sır vardır ve varyasyonlar bunu gerçekten ilginç bir proje haline getirir. Ancak, bu sırlar gerçekten büyük olaylar içermektedir.

Sitenin kurucusu Frank Warren, yargılanma korkusuyla yakın çevresine anlatamadığı sırlarını paylaşmak için böyle bir platform kurma kararı verdi. Kendisine benzeyen yüzlerce insanla karşılaştı ve herkesin anonim olarak paylaştığı sırlarını okudu. Daha sonra Frank Warren bu sırlarla bir kitap çıkarma kararı verdi ve 3 kitaptan oluşan bir seri yayımladı. Bu kitapların konusu tamamen Post Secret adlı sitedeki itiraflardan çıkmıştı.

Boş Zamanlarınızı Değerlendirmek İçin 10 Site postsecret

Addicted 2 Succes

Addicted2Succes isimli site, ünlü girişimcilerin kariyerlerine hangi zorlukları atlatarak başladıklarını anlatan makaleler içeriyor. Sitede hayatlarını tersine çevirmek isteyen insanlara ilham vermek ve onları güçlendirmek için tasarlanmış makaleler bulunuyor. Girişimcilik, kendini geliştirme ve başarıya atılan yolların yapılması için amaçlanmış başarı hikayeleri mevcut.

Alternative To

Bazı zamanlar şu anda kullanmakta olduğunuz uygulamalar gibi farklı bir uygulamaya veya web sitesine geçmeniz gerekir. Veya zaten kullandıklarınıza benzeyen yeni uygulamalar ve siteler keşfetmek isteyebilirsiniz. Bu senaryolarda ve benzer olaylarda, AlternativeTo sizlere yardımcı olabilir.

On binlerce uygulama ve web sitesine alternatif bir kitle kaynağı sunan bir veri tabanıdır. Ayrıca uygulamalar ve siteler hakkında daha fazla bilgi vermek için bir kaynak olarak da çalışır.

Boş Zamanlarınızı Değerlendirmek İçin 10 Site alternativeto

River Styx

River Styx, bizleri Styx ve yeraltı dünyasına götüren interaktif bir web sitesidir. Bu site bizlere Yunan mitolojisini öğrenme fırsatı sunuyor. Yunan tanrı ve tanrıçaları ile oyun içinde bir karakter olarak tanışmaktayız. Onların hakkındaki efsaneleri, onların kendi ağzından dinleme fırsatı buluyoruz. Zaman öldürmek için ideal bir site olan River Styx, boş zamanlarınızı değerlendirmek için 10 site isimli yazıda sizlere vereceğimiz son örnek oluyor.

Boş Zamanlarınızı Değerlendirmek İçin 10 Site river styx

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Çevreci ve yenilikçi bir mühendis öğrencisi