Boğaziçi Game Jam 2021 Etkinliği 4 Haziran’da Başlıyor!

Oyun geliştirme konusuyla ilgilenenler için harika bir fırsat kapıda! COMPEC tarafından düzenlenen Boğaziçi Game Jam 2021, 4-6 Haziran 2021 tarihinde gerçekleşecek! 48 saat süren bu oyun geliştirme maratonu için son kayıt tarihi ise 3 Haziran.

Ülkemizde oldukça yüksek sayıda oyunsever ve oyuncu buluyor. Bunun yanı sıra oyun geliştirme konusuna meraklı kişilerin de ülkemizde yaşadığını söylemek mümkün. Bu sene ilki gerçekleşecek Boğaziçi Game Jam, bu kişiler için inanılmaz bir fırsat.

Boğaziçi Game Jam Nedir?

Boğaziçi Game Jam, 4-6 Haziran tarihleri arasında tamamen Discord üzerinden gerçekleşecek 48 saatlik bir oyun geliştirme maratonu. Bu harikulade etkinlik Boğaziçi Üniversitesi Bilişim Kulübü COMPEC tarafından organize ediliyor.

Etkinlikte, oyun geliştirme konusuna gönül vermiş bireysel katılımcılar ya da ekipler, bir tema çevresinde kendi geliştirdikleri oyunları ortaya çıkaracaklar. Bu temanın etkinlik başladığında katılımcılara duyurulacağı ifade ediliyor.

Oyun geliştirme faslının ardından sunumlar yapılacak ve oyunlar jüri oylamasından geçecek. Sunum ve oylama sonrası en yüksek puanı alan ilk üç oyuna toplamda 10.000 TL para ödülü verilecek!

Etkinlik sonrasında ilk üçte yer alan katılımcılar sırasıyla; 5.000 TL, 3.000 TL ve 2.000 TL maddi ödül kazanma şansına sahip. Üstelik, herhangi bir ekipte olmayan bireysel katılımcıların Discord grubuna katıldıktan sonra kendilerine bir takım bulabilecekleri de ifade ediliyor.

4-6 Haziran tarihlerinde gerçekleşecek etkinlik için son kayıt tarihi 3 Haziran 23:59 olarak belirtiliyor.

4 Haziran saat 12:00’da kayıtlar teyit edildikten sonra; 16:00’da gerçekleşecek açılış konuşmasıyla tema açıklanacak ve Boğaziçi Game Jam 2021 başlayacak!

Etkinlikle ilgili önemli birkaç kural mevcut. Sponsorların sağladığı materyaller haricinde herhangi bir “asset” kullanmanın yasak olduğu ifade ediliyor.

Ayrıca, oyunu sadece ekipte yer alan kullanıcıların geliştirmesi gerektiği önemle belirtiliyor. Herhangi bir sorun durumunda Discord sunucusunda yer alan #yardım kanalından destek sağlanabileceği de ekleniyor. Buna ek olarak her takımın sadece bir oyun sunma hakkı olduğu bilgisi de veriliyor.

Peki bu etkinlikte başka neler var? Turnuvalar, paneller, workshoplar, çekilişler ve daha nicesi BGJ21’de katılımcıları bekliyor. Etkinlik yayınlarının ise Twitch ve YouTube üzerinden gerçekleşeceği bildiriliyor.

Bogazici-Game-Jam-program

Eğer siz de oyunlara ve oyun geliştirmeye ilgi duyuyorsanız bu etkinliği kaçırmamanızı tavsiye ederiz. Üstelik herhangi bir deneyiminizin olmasına da gerek yok!

Etkinlikte yer almak için sitede bulunan formu doldurmanız ve Discord sunucusuna dahil olmanız gerekmekte. Son katılım tarihi 3 Haziran!

Bu sene ilki gerçekleşecek Boğaziçi Game Jam ile ilgili düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye yoğun bir ilgi duyan Mert, 10 yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri ve haberleri yakından takip etmektedir. Özellikle oyunlara ve teknolojik cihazlara oldukça meraklıdır.