Boğaziçi DataCamp’20: Veri Bilimi Etkinliği

Boğaziçi Üniversitesi Bilişim Kulübü Compec tarafından bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilecek olan DataCamp’20, 4-11 Kasım 2020 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Veri bilimi dünyası hakkında bilgi sahibi ve sektördeki gelişmelerden haberdar olmak için, medya destekçisi olduğumuz Boğaziçi DataCamp’i kaçırmamanızı tavsiye ederiz.

Dünyanın en değerli kaynağı olarak adlandırılan Veri ve Veri Bilimi, Boğaziçi DataCamp etkinliğinin ana konusu. 7 gün sürecek olan etkinlikte, veri biliminin iş dünyasındaki uygulamaları hakkında konuşmalar ve workshoplar (çalıştaylar) yer alacak. Etkinlik sonrası katılımcılara sertifika verileceğini de belirtmekte fayda var.

Geçtiğimiz yılların aksine, bu yıl COVID-19 sebebiyle Boğaziçi DataCamp de çevrimiçi gerçekleştirilecek.

Trendyol Group ana sponsorluğunda gerçekleştirilecek olan etkinliğin ana sahnesi datacamp.boun.edu.tr adresinde, workshoplar Zoom platformu ve networking alanları da Discord sunucusu üzerinden organize edilecek.

Boğaziçi DataCamp Etkinliğine Kimler Katılmalı?

Boğaziçi DataCamp, bilgisayar mühendisliği, yönetim bilişim sistemi ve diğer mühendislik bölümü öğrencileri, veri bilimi ile ilgili profesyoneller ve veri bilimini kariyerinde kullanmayı planlayan kişiler için ideal bir etkinliktir.

Bunların yanı sıra Makine Öğrenmesi, Yapay Zeka, Derin Öğrenme gibi Veri Bilimi ile ilişkili terimlerin, ne anlama geldiğini merak eden ve giriş seviyesinde bilgiye sahip olmak isteyen kişilerin de katılmasının yararlı olacağını düşünmekteyiz.

Etkinlik Programı

Boğaziçi DataCamp’20 etkinliği; zirve, çalıştaylar ve datathon olmak üzere üç kısımdan oluşmaktadır.

FinTech, BlockChain, Yapay Zeka ve Ses Teknolojileri, Otonomi ve Makine Öğrenmesi, IoT, Big Data gibi birçok konuya zirve boyunca, alanında uzman kişiler tarafından değinilmesi planlanıyor.

Bunun yanı sıra hafta içi gerçekleşecek çalıştaylar (workshop) ile çeşitli konularda uygulamalı öğrenme sayesinde, katılımcılara harika bir deneyim sunulması da planlananlar arasında.

Ayrıca 4 Kasım, 9 Kasım ve 10 Kasım tarihlerinde birer saatlik DataCamp AMA (Ask Me Anything – Bana İstediğini Sor) oturumları da gerçekleşecek.

DataCamp’20 programının detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

Datathon Nedir?

Datathon, veri üzerine yoğunlaşılmış bir hackathon türüdür. Katılımcılar kendilerine verilen veri setlerini kısıtlı bir zaman aralığında, yaratıcılıklarını ve veri bilimi yeteneklerini kullanarak problemlere çözümler üretmeye çalışırlar.

Boğaziçi DataCamp’20 Bilet Fiyatları

Boğaziçi DataCamp'20 Bilet Fiyatları

Boğaziçi DataCamp’20 etkinliğinde tek bilet tüm programa dahil olmanızı sağlıyor, ancak bilet fiyatları Boğaziçi Üniversitesi Öğrencileri Bileti, Boğaziçi Üniversitesi Harici Öğrenci Bileti ve Profesyonel Katılım Bileti olarak üç farklı fiyatlandırma ile sunuluyor.

Bilet TipiBoğaziçi DataCamp’20Teknoloji.org İndirimli Fiyat
Boğaziçi Üniversitesi Öğrencileri25 TL25 TL
Boğaziçi Üniversitesi Harici Öğrenci45 TL36 TL
Profesyonel Katılım90 TL72 TL

Biletleri etkinliğin web sitesi üzerinden satın alabiliyorsunuz.

Boğaziçi DataCamp’20 İndirim Kodu

Boğaziçi Üniversitesi Bilişim Kulübü Compec’in Teknoloji.org ziyaretçilerine özel oluşturduğu indirim kodunu kullanarak etkinlik biletini %20 indirimli bir şekilde alabilirsiniz.

Boğaziçi DataCamp’20’in Teknoloji.org için özel indirim kodu: teknolojiorg

İndirim kuponumuz; 30 adet Boğaziçi Üniversitesi Harici Öğrenci bileti ve 70 adet Profesyonel Katılım Biletleri için geçerlidir. Biletler ve indirim kodunun kotası tükenmeden yerinizi almanızı tavsiye ederiz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

2006 yılından bu yana web yayıncılığı ile ilgilenen Yiğit, WordPress ve Ruby programlama dili fanatiğidir. Yaklaşık 15 yıldır teknoloji, internet ve programlama hakkında Türkçe içerikler üretmeye devam ediyor.