Bang & Olufsen Beoplay EQ ile Göz Dolduruyor!

Ülkemizde de adından söz ettiren Bang & Olufsen, yeni bir ürün ile kullanıcılarının karşısına çıkıyor. Daha önce hoparlör ve kulaklıklarıyla beğeni toplayan marka şimdi “true wireless” kulak içi kulaklık üstüne çalışıyor. Bang & Olufsen Beoplay EQ, şirketin aktif gürültü engelleme özellikli ilk kablosuz kulak içi modeli olarak sunuluyor.

Danimarkalı şirket, uzun süredir ses çözümleri üretiyor. Bu kadar süre içerisinde ihmal ettiği noktalardan birisi ise şüphesiz kablosuz kulak içi modeller oluyor. Şirketin daha önce sunduğu TWS kulak içi modeller pasif gürültü engelleme sunuyordu.

Son dönemde her markanın yoğun olarak üstünde durduğu TWS özellikli kulaklıkların en yeni örneği Bang & Olufsen Beoplay EQ oluyor. Üstelik, AirPods Pro, WF-1000XM4 gibi rakiplerinin yanında dikkat çekecek gibi de gözüküyor.

Bang & Olufsen, kulaklıkta aktif gürültü önlemeye oldukça büyük önem vermiş. Bu özellikten daha iyi yararlanmak için ANC özelliğini pasif yalıtım ile birleştiriyor. Böylece, gürültü önleme en yüksek seviyeye ulaşıyor.

Üstelik bu gürültü önleme özelliğinin adaptif olduğunu belirtmekte de fayda var. Cihazın üzerinde bulunun altı mikrofon, gürültü önleme seviyesini otomatik olarak ayarlıyor. Ayrıca, çağrı ya da mikrofon kullanılan bir eylem sırasında maksimum performans gösteriyor.

Aktif gürültü önleme için cihazda farklı bir çip kullanılıyor. Yani, gürültü önleme işlemi için Bluetooth çipinden faydalanılmıyor.

Bang-Olufsen-Beoplay-EQ-gold

Bang & Olufsen Beoplay EQ Özellikleri

Cihazın ANC haricindeki özelliklerine baktığımızda ilk dikkat çeken nokta batarya oluyor. Şirket tarafından paylaşılan bilgilere göre yaklaşık 6.5 saat boyunca kullanım sağlamak mümkün. Üstelik cihaz, şarj kutusu sayesinde tek dolumla iki kere daha şarj edilebiliyor.

Şarj kutusuyla ilgili birkaç bilgi daha mevcut. Günümüzde çoğu üst model kulaklığın sunduğu gibi Bang & Olufsen Beoplay EQ’da da kablosuz şarjı destekleyen bir kutu yer alıyor. Ayrıca bu kutunun tasarımının alüminyum olduğu ifade ediliyor.

Şirket, şarj etmeyi unutan kullanıcılarını da yüz üstü bırakmıyor. Hızlı şarj özelliği sayesinde 20 dakikalık dolum ile iki saatlik kullanım mümkün. Tüm bu batarya özelliklerinin, rakipleriyle mücadelede yardımcı olacağına şüphe yok.

Bunun haricinde cihazdan dört farklı silikon uç çıkıyor. Böylece her kullanıcının kendine en uygun ucu bulması mümkün. Buna ek olarak bir adet de Comply kulaklık ucu kutuda yer alıyor. Cihazın IP54 sertifikası bulunduğuna da belirtelim. Yani ufak su çarpmalarına ve toza karşı dayanıklı.

Bang & Olufsen Beoplay EQ’nun fiyatı ve çıkış tarihi de açıklandı. 19 Ağustos tarihinde çıkış yapacak cihazın fiyatı 399 dolar olarak ifade ediliyor. Ancak, ürünün ülkemizdeki fiyatı ve çıkış tarihi hakkında henüz bir bilgi yok.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye yoğun bir ilgi duyan Mert, 10 yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri ve haberleri yakından takip etmektedir. Özellikle oyunlara ve teknolojik cihazlara oldukça meraklıdır.