ASUS, ROG Flow Z13 için Tarih Verdi

ASUS, ROG Flow Z13 isimli oyun tabletini CES 2022 kapsamında tanıtmaya hazırlanıyor. Dünyanın en güçlü oyun tableti olacağı iddia edilen cihaz hakkında birkaç bilgi de ortaya çıkıyor.

Tablet, ASUS’un oyuncu ekipmanları ürettiği ROG markası altında çıkacak. Serinin önemli üyelerinden birisi olan ROG Flow X13 modelinin devamı niteliğinde olacağı da tahmin ediliyor. 13 inç boyutundaki ince çerçeveli ROG Flow X13’ün özellikleri arasında Ryzen 9 5800HS ve GeForce RTX 3050 Ti gibi güçlü parçalar da yer alıyor.

Ancak ürünün en önemli detayı bir bağlantı noktası olarak ifade ediliyor. Cihazda yer alan eGPU girişi sayesinde kullanıcılar bilgisayara harici bir ekran kartı bağlayabiliyor. Bu sayede bilgisayarın performansını daha da yükseltmek mümkün hale geliyor.

Şık tasarım ve yüksek performansı bir araya getiren bu model aynı zamanda portatif bir oyun deneyimi de sağlıyor. Ancak ASUS işleri bir adım daha öteye taşımaya karar vermiş gibi. Üstelik bir önceki nesilden bazı önemli parçalar yeni ASUS ROG Flow Z13 modelinde de kendine yer bulması oldukça muhtemel.

ASUS ROG Flow Z13, CES 2022’de Yer Alacak

Şirket, ROG Flow Z13 modelinin tanıtımını Twitter üzerinden resmi olarak doğruladı. Hatta ürünün tanıtım tarihi hakkında da bir bilgi paylaştı. Dünyanın en güçlü tableti olarak bahsedilen ROG Flow Z13’ün tanıtımı CES 2022 ROG etkinliğinde TSİ ile 4 Ocak 22:00’da gerçekleşecek.

ASUS’un görsel tercihi ise önemli detaylar barındırıyor. Z13 modelinde yer alan bazı unsurları gördüğümüz bu fotoğrafta dikkat çeken bir ayrıntı mevcut. Yeni oyun tableti, harici grafik işlemciler için geliştirilmiş XG mobil bağlantı noktasıyla kullanıcılara sunulacak.

Bununla birlikte tabletin Windows 11 desteğine sahip olacağını söylemek de mümkün. Tüm bu bilgiler birleşince piyasadaki en güçlü rakiplerinden biri olan Microsoft Surface Pro 8 ile kıyasıya rekabet edecek bir modelin yolda olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Her iki tabletin de yüksek performans hedefinde olduklarını söyleyebiliriz.

ASUS ROG Flow Z13 modelini ilk gördüğümüz fotoğraf bu değil. Daha önceden sızıntılarıyla ünlü olan Evan Blass de cihazın bir görüntüsünü paylaşmıştı. Ancak ürünün teknik detayları hakkında pek bir bilgi mevcut değil. Etkinliğin önümüzdeki günlerde olduğu düşünülürse detaylar pek uzak olmadığımızı söylemek de yanlış olmaz.

Kaynak: https://wccftech.com/asus-teases-next-gen-rog-flow-z13-claims-it-s-the-worlds-most-powerful-gaming-tablet/

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye yoğun bir ilgi duyan Mert, 10 yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri ve haberleri yakından takip etmektedir. Özellikle oyunlara ve teknolojik cihazlara oldukça meraklıdır.