Apple’ın Yeni Monitörü için Fiyat Verildi

Dünyanın en önemli teknoloji şirketleri arasında yer alan Apple, iddialara göre 2022 yılında yeni bir monitör ile kullanıcılarının karşısına çıkacak. Apple’ın halihazırda sunduğu monitörü Pro Display XDR’a kıyasla yeni cihazın çok daha uygun fiyatlı olacağı tahminler arasında. Hatta ürün hakkında tahmini bir fiyat bilgisi bile gündeme geldi.

Power On isimli bülteni ile ünlü Mark Gurman, şirketin yeni ürünü hakkında bilgiler paylaşıyor. Gurman’ın ifade ettiğine göre Apple yeni monitörü, Pro Display XDR’dan çok daha uygun bir fiyat ile kullanıcılara sunacak.

Yeni monitörün ismi henüz belli değil. Ancak ürünün çıkış tarihi ve fiyatı hakkında birkaç tahmin gündemde. Apple’ın yeni monitörü 2022 yılı içerisinde kullanıcılar ile buluşacak gibi gözüküyor. Gurman, monitörün bu sene içerisinde tanıtılacağını belirtiyor fakat bu bilginin doğruluğu henüz kesin değil.

Buna ek olarak Gurman’ın ürünün fiyatı hakkında da bir iddiası mevcut. Şu anda piyasada olan Apple monitörü Pro Display XDR, 5.000 dolardan başlayan fiyatlarla satılıyor. Türkiye’de ise bu ücret 56.169 TL olarak ifade ediliyor. Buna ek olarak 999 dolar etikete sahip Pro Stand’da ürünün ek ücretleri arasında. Pro Stand’ın Türkiye fiyatı ise 13.589 TL.

İddialara göre Apple’ın yeni monitörü, Pro Display XDR’ın yarı fiyatına satışta olacak. Bir başka deyişle 2.500 dolarlık bir fiyat etiketine sahip olacağı tahmin ediliyor. Ürünün Türkiye fiyatı hakkında bir yorum yapmak ise şimdilik pek mümkün değil. Ancak yaklaşık olarak yarı yarıya bir düşüş olacağı tahminler arasında.

Çıkış Tarihi Henüz Net Değil

Gurman’ın aktardığı çıkış tarihi ve fiyat bilgisi henüz kesin olmasa da ünlü analist iddialarına güveniyor. Apple’ın Pro Display XDR’ın yanında satılacak daha ucuz bir monitör üretmek istediği tahminler arasında. Bu nedenle fiyat konusunda oldukça güçlü bir tahmini olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır.

Ancak ürünün çıkış tarihi konusunda aynı durumdan bahsetmek güç. 2022 yılında Apple’ın takvimi oldukça kalabalık gözüküyor. Yeni Mac modelleri, iPhone 14 serisi ve şirketin ilk VR/AR başlığının 2022 yılında kullanıcılar ile buluşacağı tahmin ediliyor.

Tüm bunlara ek olarak bir monitör tanıtımı da gerçek dışı bir tahmin gibi gözükmüyor. Gurman, bu monitörü ilk olarak Ocak 2021 tarihinde gündeme getirmişti. Bu nedenle Apple’ın bir süredir monitör üstünde çalıştığını söylemek de yanlış olmayacaktır.

Buna ek olarak analizleriyle ünlü Dylandkt isimli Twitter kullanıcısı da geçtiğimiz günlerde LG’nin ekran üretiminden bahsetmişti. Bu ekranların Apple için üretildiğini de vurgulamıştı.

https://twitter.com/dylandkt/status/1471186760965238792?s=20

Tüm bu bilgilerin ışığında Apple’ın yeni monitörünün bu yıl tanıtılacak ürünler arasında olduğu tahmini ortaya çıkıyor. Ancak resmi bir açıklama olmadan tüm bu bilgiler yalnızca iddia olacak. Önümüzdeki günlerde konuyla ilgili detaylı bilgilerin ortaya çıkması da olası.

Kaynak: https://www.macrumors.com/2022/01/03/apple-rumored-external-monitor-price/

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye yoğun bir ilgi duyan Mert, 10 yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri ve haberleri yakından takip etmektedir. Özellikle oyunlara ve teknolojik cihazlara oldukça meraklıdır.