Apple’ın AirPods Max Akıllı Kılıf Patenti Ortaya Çıktı

Apple, geçtiğimiz sene tasarlamış olduğu AirPods Max akıllı kılıfıyla olumsuz eleştiriler almıştı. Ancak şirketin yeni bir akıllı kılıf için patent başvurusunda bulunduğu ortaya çıktı. Bu patentin yeni bir tasarımı işaret ettiği tahminler arasında yer alıyor.

Apple kulaklı modelleri arasında en pahalısı olan AirPods Max modelini geçtiğimiz sene piyasaya sürmüştü. Bu kulaklıkların yanında Apple’ın kılıfı olan Smart Case de piyasada yerini almıştı. Ancak bu kılıfın, diğer üst segment kulaklıklarla birlikte gelen kılıflara kıyasla biraz daha farklı olduğu ifade ediliyordu.

Özellikle koruma konusunda zayıf kaldığı belirtiliyordu. Bu nedenle Smart Case, kullanıcılar tarafından eleştiriye maruz kalmıştı. Ancak yeni onay alan bir patent, Apple’ın bir sonraki adımı konusunda yeni fikirler oluşturmaya başladı.

Apple’ın Yeni AirPods Max Akıllı Kılıfıyla İlgili Detaylar

Apple’ın yeni AirPods Max akıllı kılıf patenti, 5 Temmuz 2022 tarihinde ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi tarafından onaylandı. Bu kılıfın tasarımının, esnek manyetik kapaklı ve kıskaçlı bir görüntüye sahip olacağı ifade ediliyor.

Patentte, bir kulaklık kılıfı örneği yer alıyor. Bu örnekte, dikiş boyunca uzanan bir çift manyetik yer alıyor. Bu çift manyetik bir eşleşme şeridine sahip. Kılıfın en üstünde ise manyetik bir toka bulunuyor. Bu toka da kılıfın tam olarak açılıp kapanmasını sağlıyor.

Apple AirPods Max Akıllı Kılıf
Kaynak: PatentlyApple

Ayrıca kılıfın içinde bir ayırıcı da var. Bu ayırıcı, kulaklıkların sağ ve sol tarafını birbirinden ayırmaya yarıyor. Ayırıcının üstünde ise kavisli bir kafa bandı yer alıyor. Görüntüler, kulaklık kutusunun üstten ve yandan görünümünü sunuyor. Bu tasarım, Apple’ın bir önceki tasarımına da benzerlik gösteriyor.

AirPods Max Akıllı Kılıf
Kaynak: PatentlyApple

Her ne kadar patent onay alsa da tüm başvurular üretim aşamasını görmüyor. Dolayısıyla Apple’ın bu patentinin nasıl bir süreç göreceği de belli değil. Yine de Apple’ın yeni bir AirPods Max sürümü geliştirdiğine dair söylentiler varlığını sürdürüyor.

İlk nesil AirPods Max modelinde kulaklıkların kafa bantlarını değiştirme imkanının olacağıyla ilgili söylentiler ortaya çıkmıştı. Ayrıca kontrol için dokunmatik pedlerin olacağı, ancak sağ ve sol gibi belirli yönünün olmayacağı da söylentiler arasındaydı. Ancak Apple bu özelliklerden vazgeçmiş gibi gözüküyor.

AirPods Max’in gelecekteki bir sürümünde, ilk lansman sürümünün dışında kalan işlevleri içermesi de ihtimaller arasında yerini alıyor. Ayrıca gelecekteki bir lansmanda ek renk seçeneklerinin de olacağıyla ilgili söylentiler de mevcut.

Peki siz Apple’ın yeni AirPods Max akıllı kılıf patenti hakkında neler düşünüyorsunuz? Konu hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Kaynak: https://www.macrumors.com/2022/07/05/apple-patent-airpods-max-case-design/

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Dilbilim mezunu Dilara, uzun süredir teknolojik haberleri takip ediyor ve teknolojiyle alakalı içerik üretmekten keyif alıyor. Sosyal medya uygulamalarına ve teknolojik cihazlara da oldukça meraklıdır.