Apple Watch Pro Hakkında Yeni Bilgiler Ortaya Çıktı

Geçtiğimiz günlerde Apple Watch Series 8 ile birlikte çıkış gerçekleştirecek yeni bir akıllı saat modeli gündeme gelmişti. Apple Watch Pro ismini alacak bu yeni akıllı saat hakkında bilgiler de yavaş yavaş ortaya çıkmayı başladı. İddialara göre yeni Apple Watch Pro, serinin tasarım değişikliğine uğramasını sağlayacak ilk akıllı saat olacak.

Yeni Apple Watch Pro ile ilgili bilgiler Bloomberg yazarı Mark Gurman tarafından paylaşıldı. Ünlü araştırmacı haftalık olarak yayımlanan Power On bülteninde Apple’ın yeni akıllı saatine ait bazı özellikler hakkında bilgi verdi. Bunlar arasında yer alan en önemli bilgilerden biri ise saatin tasarımı oldu.

Gurman, uzun zamandır alışageldiğimiz Apple Watch tasarımının yeni Pro modeliyle değişiklik göstereceğini iddia ediyor. Yeni bir titanyum kasaya sahip olacak Apple Watch Pro’nun tahmin edilen düz kenarlarla gelmeyeceğini de belirtiyor. Bunun yerine “halihazırda mevcut dikdörtgen tasarımın evrim geçirmiş hali” ile Apple Watch Pro’nun piyasaya sürüleceğini aktarıyor.

Bunun yanında yeni akıllı saatin boyutu hakkında da bazı bilgiler mevcut. Gurman’ın paylaştığına göre Apple Watch Pro yaklaşık %7 daha büyük bir akıllı saat olacak. Bu nedenle Gurman, yeni akıllı saatin tüm kullanıcıların ilgisine çekme konusunda başarılı olamayacağına değiniyor.

apple-watch-series-7

Apple Watch Pro Çok Sağlam Olacak

Apple Watch Pro modelinin, serideki diğer cihazlara kıyasla daha dayanıklı olacağı tahminler arasında yer alıyor. Bu nedenle cihazın titanyum bir kasa ile piyasaya çıkacağı da tahmin ediliyor. Üstelik Gurman, bu titanyum kasanın önceki modellere kıyasla daha dayanıklı bir bileşene sahip olacağını aktarıyor.

Tüm bunlara ek olarak cihazın pil ömrünün de uzun olacağı vurgulanıyor. Hatta Apple Watch Pro’nun birkaç günlük kullanıma uygun olacağı da belirtiliyor. Yeni düşük güç modu sayesinde bunun mümkün olacağı tahmin ediliyor. Yine de Apple’ın şimdilik bu konu hakkında sessizliğini sürdürdüğünü belirtelim.

Gurman’ın değindiği bir başka konu ise yeni vücut ısısı sensörü ile tansiyon ve kan şekeri ölçümü oluyor. Ünlü araştırmacı yeni Apple Watch Pro modelinde vücut ısısı sensörünün yer alacağını belirtiyor. Ancak kan şekeri ölçümü için henüz aynı durumdan bahsetmek mümkün değil. Tansiyon yani kan basıncı ölçümünün ise 2025 yılına kadar Apple Watch’a ekleneceğini aktarıyor.

Gurman’ın iddialarına göre yeni Apple Watch Pro önümüzdeki etkinlikte kullanıcıların karşısına çıkacak. Çok daha dayanıklı, büyük ve yeni özelliklere sahip bu cihaz hakkında siz neler düşünüyorsunuz?

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye yoğun bir ilgi duyan Mert, 10 yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri ve haberleri yakından takip etmektedir. Özellikle oyunlara ve teknolojik cihazlara oldukça meraklıdır.