Apple Watch Deezer Uygulamasında Çığır Açan Yenilik!

Dünyanın en çok kullanılan müzik servislerinden Deezer, Apple Watch uygulamasını güncellediklerini duyurdu. Güncellemeyle birlikte Apple Watch kullanıcıları, Deezer’ı internet bağlantısı olmadan kullanabilecekler.

Bilindiği gibi Apple Music kullanıcıları dinlemek istedikleri şarkıları Apple Watch’a indirebiliyorlar. Böylece kullanıcılar telefona ihtiyaç duymadan direkt saatin hafızasına indirdikleri şarkıları dinleyebiliyorlar.

Apple Watch kullanıcıları, Deezer’ı kullanırken ise telefonda hangi şarkı çalıyorsa saatte de o şarkıyı dinleyebiliyorlardı. Ancak Deezer yeni yayınladığı güncelleme ile bu durumu değiştirdi.

Apple Music kullanıcıları gibi şimdi Deezer kullanıcıları da telefonlarına ihtiyaç duymadan Apple Watch üzerinden şarkı dinleyebilecekler.

Deezer tarafından yapılan açıklamaya göre bu özelliği sadece ücretli Deezer kullanıcıları kullanabilecek. Bunun dışında Deezer’ı ücretsiz olarak kullanan kullanıcılar ise internet bağlantısı ile Apple Watch üzerinden müzik dinlemeye devam edebilecekler.

Uygulamayı çevrimdışı modda kullanabilmek için saatinizde boş alan olması gerekiyor. Bilindiği gibi Apple Watch Series 6’da 32 GB dahili depolama alanı mevcut. Bu yüzden son nesil Apple Watch kullanıcıları depolama konusunda bir sorun yaşamayacaktır.

Deezer yaptığı açıklamada bu özelliğin hangi modellerde kullanılabilir olacağını tam olarak açıklamadı. Fakat açıklamada özelliğin güncel Apple Watch yazılımında çalışacağı belirtiliyor.

Bazı insanlar müzik dinlemek için telefonu sürekli yanında taşımaktan rahatsız olabiliyorlar. Deezer’ın geliştirdiği özellik bu insanları oldukça memnun edecektir.

Bunun dışında Apple Music’in böyle bir özelliğe sahip olması Deezer ve Apple Music arasında bir rekabete sebep olacaktır.

Deezer Nedir?

deezer

2007 yılında piyasaya sunulan Deezer bir müzik platformudur. Fransa merkezli platformun birçok ilgi çekici özelliği bulunuyor. Bu sayede de platformun aylık neredeyse 14 milyon kullanıcısı mevcut.

İnsanlar Deezer’ı ücretli ve ücretsiz şekillerde kullanabiliyorlar. Platformun ücretsiz sürümünde bazı kısıtlamalar var. Bunun yanı sıra ücretsiz sürümünde reklamlar da mevcut.

Ücretli abonelik seçeneklerinde ise 2 paket yer alıyor. İki ücretli pakette de 73 milyon şarkıya reklamsız bir şekilde erişebiliyorsunuz. Bunun yanı sıra ücretli paketlerde dilediğiniz kadar şarkı atlayıp şarkıları cihazlarınıza indirebiliyorsunuz.

İki paketin farkı ise Premium paketi sadece 1 hesap kullanabiliyor. Deezer Family paketinde ise 6 hesaptan premium özelliklerine erişebiliyorsunuz.

Deezer Premium abonelik ücreti 17.99 TL’yken Deezer Family paketinin abonelik ücreti ise 26.99 TL. Eğer premium pakete abone olmak isterseniz 3 ay ücretsiz olarak kullanabiliyorsunuz. Ancak Deezer Family paketini ise sadece 1 ay ücretsiz olarak kullanmak mümkün.

Sizler Deezer hizmetlerini kullanıyor musunuz? Sizce Deezer’ın yeni özelliği Apple Watch sahiplerini memnun edecek mi? Görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümünden paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.