Apple Malatya’da Apple Store Açacak!

Apple, herkesin bildiği gibi dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden birisidir. Öyle ki, ülkemizde de en çok kullanılan teknoloji markalarından birisi Apple’dır. Özellikle iPhone, iPad ve MacBook modelleri ülkemizdeki kullanıcılar tarafından fazlasıyla tercih edilmektedir. Apple, ürünlerini Apple Store adı verilen mağazalarda satmaktadır. Ülkemizde de 2 tane Apple Store bulunmaktadır. Lakin Apple, bugün yayımladığı LinkedIn ilanlarına göre ülkemizde 2 mağaza daha açmaya hazırlanıyor. Bazı ilanların en çok şaşırtan kısımları ise il bölümü oluyor. Henüz ülkemizin en büyük şehirlerinden Ankara ve İzmir’de bile Apple Store bulunmazken yayınlanan ilanlara göre Apple, Malatya’da Apple Store açacak gibi gözüküyor.

Apple, LinkedIn’de, Yeşilyurt (Malatya) konumlu 11 tane iş ilanı açmış durumda. Bunlar;

 • Kıdemli Müdür
 • Müdür
 • Business Pro
 • Bilirkişi
 • Operasyon Eksperi
 • Kurumsal Müşteriler Eksperi
 • Mağaza Lideri
 • Genius
 • Yaratıcı Kişi
 • Teknik Uzman
 • Uzman

Apple, Malatya’da açacağı mağaza için yayınladığı iş ilanlarında bu pozisyonlar için istediği özellikleri de belirtmiş. Mesela müdür pozisyonu için çok iyi derece İngilizce bilgisi istemekteler. Ayrıca birden fazla yabancı dil bilen adaylara öncelik vereceklerini de belirtmişler. Bunun dışında herhangi bir alanda 5 yıllık bir tecrübe istemekteler.

Kıdemli müdür pozisyonu için ise biraz daha donanımlı adaylar arıyorlar. Dil konusunda yine aynı kriterleri ölçüt alan Apple, iş deneyimi konusunda ise en az 5 yıllık bir liderlik tecrübesi istiyor. Ayrıca, kıdemli müdür pozisyonu için başvuran adayların, Apple ürünlerine çok iyi derecede hâkim olmalarını da beklemekteler.

Şirket tarafından henüz net bir açıklama gelmediği için ilanların doğru olup olmadığı şimdilik bilinmemektedir.

Avrupa’nın En Büyük Mağazası İstanbul’da Açılacak!

apple-zorlu-center
Zorlu Center’daki Apple Store

Bunun dışında Apple, bu ilanlarla birlikte İstanbul’da açmayı planladığı yeni mağazası ile ilgili iş ilanlarını da yayınladı. Apple, yeni mağazasıyla birlikte İstanbul’daki 3. mağazasını açmış olacak. Ayrıca, açacakları yeni mağaza Avrupa’daki en büyük Apple Store olacak.

Şirket İstanbul’daki mağazaları için de Malatya için açtıkları pozisyonların neredeyse aynılarını açmış. Apple’ın, İstanbul’daki ve Malatya’daki yeni mağazalarını ne zaman açacağı ise belli değil.

Ankara ve İzmir gibi büyük şehirlerde bile henüz Apple Store bulunmazken Apple tarafından verilen ilanlar ve Malatya’da mağaza açacak olması herkesi şaşırttı. Siz, Apple’ın bu hamlesini nasıl buldunuz? Sizce de gerçeken Apple, Malatya’da bir Apple Store açacak mı, yoksa bir karışıklık mı oldu? Konu hakkındaki görüşlerinizi aşağıdaki yorumlar bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.