Apple, Daha Büyük Ekranlı iPad Modelleri Geliştiriyor

Tablet denince akla ilk gelen isim olan iPad hakkında yeni bir iddia ortaya atıldı. Mark Gurman tarafından paylaşılan bilgilere göre Apple, gelecek dönemde daha büyük ekranlı iPad modelleriyle karşımıza çıkacak.

Kullanıcıların iPad’i tercih etmesinin birçok sebebi var. Bunların arasında; ekosistem içindeki uyumu, taşınabilir olması, M1 ile daha da güçlenen performansı ve şüphesiz ki ekran özellikleri yer alıyor. Hatta, son çıkan M1 çipli iPad Pro modelinde 12.9 inç boyutunda bir ekran bizleri karşılıyor.

Ancak bu ekran boyutu Apple için yeterli değil gibi gözüküyor. Mark Gurman tarafından aktarılan bilgiler; Apple’ın önümüzdeki nesillerde çıkartacağı iPad’ler için daha büyük boyutlu tasarımlarını değerlendirdiğini gösteriyor.

Durum her ne kadar böyle olsa da daha büyük ekranlı iPad modelleri için pek yakın bir tarih vermek mümkün değil. Gurman’ın iddiaları, Apple tarafından geliştirilen bu yeni büyük ekranlı iPad modelleri için en az birkaç yıl beklememiz gerektiğini de ifade ediyor.

Apple’ın bu hamlesi, iPad ile bilgisayarlar arasındaki farkı daha da kapatacak gibi gözüküyor. M1 çipi sayesinde yeni iPad Pro, performans anlamında bir dizüstü bilgisayardan neredeyse farksız. Buna ek olarak daha büyük boyutlu bir ekrana sahip iPad’in klavye ve fareyle dizüstü bilgisayar gibi kullanılması oldukça muhtemel.

Yeni ekranın boyutu hakkında bir bilgi yok. Ancak, Apple’ın en büyük boyutlu MacBook Pro modeli 16 inç. Yeni iPad modelinin de bu boyuta yakın bir seviyede olacağı tahmin ediliyor.

apple-daha-buyuk-ekranli-ipad

2022’de Yeni iPad Modelleri Geliyor

Daha yakın dönemde karşımıza çıkacak modeller ise alıştığımız boyutlarda gibi gözüküyor. Ortaya çıkan bilgilere göre Apple, 2022 yılı için iki farklı model geliştiriyor.

Şirket, 11 inç ve 12.9 inç boyutlarında arkası cam iPad modellerini piyasaya sürecek. Bu modeller ile birlikte ilk defa bir iPad’de kablosuz şarj desteği de görmemiz muhtemel.

Buna ek olarak 2022 iPad serisi, diğer cihazları da şarj edebilecek bir donanıma sahip olabilir. Böylece kullanıcılar, iPhone, AirPods, Apple Watch gibi cihazları iPad ile şarj edebilir.

Önümüzdeki dönemde tüm bu ürünler ile ilgili daha fazla bilginin ortaya çıkacağına şüphe yok. Ancak şimdilik tüm bunlar bir iddiadan öteye geçemiyor.

Siz Apple’ın daha büyük ekranlı bir iPad geliştirmesi hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce, iPad’in ekran boyutunun daha büyük olması gerekli mi? Görüşlerinizi bizimle paylaşmayın unutmayın!

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye yoğun bir ilgi duyan Mert, 10 yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri ve haberleri yakından takip etmektedir. Özellikle oyunlara ve teknolojik cihazlara oldukça meraklıdır.