Anneler Günü İçin Hediye: Teknolojik Hediye Önerileri – 2021

Her yıl mayıs ayının ikinci pazar günü kutlanan Anneler Günü, 2021 yılında 9 Mayıs’ta kutlanacak. Birçok kişi Anneler Günü için hediye arayışına girdi. Siz de anneniz için bir hediye bakıyorsanız ancak ne alacağınıza karar veremediyseniz Anneler Günü için hediye öneri listemiz tam size göre.

İşte sizler için seçtiğimiz alabileceğiniz en iyi teknolojik hediyeler.

Grundig HD 4880 İyonik Saç Kurutma Makinesi

Grundig HD 4880 İyonik Saç Kurutma Makinesi

Listemizin ilk sırasında Grundig marka bir saç kurutma makinesi bulunuyor. Eğer anneniz saç bakımına çok önem veriyorsa ona saç kurutma makinesi almanız iyi bir tercih olacaktır.

Piyasada birçok saç kurutma makinesi satılıyor. Ancak bazıları yüksek fiyatlarının yanı sıra istenilen performansı veremiyor. Sizler uygun fiyata iyi bir performans gösteren bir saç kurutma makinesi tercih etmek istiyorsanız Grundig HD 4880 tam size göre.

Makinenin üç kademeli sıcaklık ayarı bulunuyor. Bu sayede anneniz saçlarını oldukça kolay kurutabilmenin yanı sıra kolay bir şekilde şekillendirebilir.

Cihazın hava çıkışı ızgaraları seramikle kaplı. Bu sayede saç kurutma esnasında saçların zarar görme ihtimali azalıyor. Soğuk üfleme özelliği de bulunduran saç kurutma makinesi, en çok iyon özelliğiyle dikkat çekiyor. Makine kullanım sırasında negatif yüklü iyonlar yayıyor. Böylece saçlarda elektriklenme ve kabarma olmuyor.

Grundig HD 4880 iyonik saç kurutma makinesi, ülkemizde 150-200 TL fiyat aralığında satılmaktadır.

Xiaomi Mi Band 6 Akıllı Bileklik

Xiaomi Mi Band 6

Akıllı bileklikler son zamanlarda oldukça popüler olmaya başladı. Özellikle Xiaomi Mi Band serisi sade tasarımı ve özellikleri nedeniyle oldukça tercih ediliyor. Bizim sizlere hediye tavsiyemiz ise Xiaomi’nin yeni akıllı bilekliği olan Mi Band 6 modeli oluyor.

Bileklikte 1.56 inç büyüklüğünde 152×486 piksel çözünürlüğünde AMOLED bir ekran bulunuyor. Bunun yanı sıra bileklikte 2 MB RAM ve 32 MB dahili depolama alanı mevcut. Xiaomi, batarya olarak ise 125 mAh bir batarya kullanmayı tercih ediyor.

Suya dayanıklı olan bileklik, özellikleriyle de kullanıcılarını memnun ediyor. Kullanıcılar, bileklikle gelen aramaları yanıtlama, bildirim kontrolü, müzik çalar kontrolü başta olmak üzere birçok işlem yapabiliyorlar. Bunların dışında saatte birçok spor modu da mevcut.

Xiaomi Mi Band 6, ülkemizde 400-500 TL fiyat aralığında satılmaktadır.

Karaca Çaysever Konuşan Çay Makinesi

Karaca Çaysever Konuşan Çay Makinesi

Çay makineleri son zamanlarda en çok yaygınlaşan mutfak aletlerinin başında geliyor. Birçok marka çay makinesi üretiyor. Ancak Karaca’nın çay makineleri özellikleriyle biraz daha öne çıkmayı başarıyor.

Çaysever Konuşan Çay Makinesi, Karaca’nın en yeni çay makinelerinden birisi. Karaca, bu çay makinesine yeni özellikler ekleyerek makineyi klasik çay makinelerinden farklılaştırmak istemiş. Çünkü bu çay makinesi, demlemenin her aşamasında sesli haber verme özelliğine sahip.

Bunun dışında Karaca, demlenen çayların 60 dakika taze kalacağını vaat ediyor. Karaca, çayın tazeliğinin anlaşılabilmesi için makineye bir ışık sensörü eklemiş. Çay tazeliğini kaybettiğinde bu sensör kırmızıya dönerek uyarı veriyor.

Karaca Konuşan Çay Makinesi, ülkemizde 560-700 TL fiyat aralığında satılmaktadır.

Karaca Hatır Plus 2 in 1 Kahve Makinesi 

Karaca Hatır Plus 2 in 1 Kahve Makinesi Anneler günü için hediye

Kahve makineleri kahveseverlerin hayatlarını çok kolaylaştırmaya başladı. Ancak piyasada birçok kahve makinesi bulunuyor. Bu yüzden de insanların akılları karışabiliyor. Bu listemizde sizlere tavsiye ettiğimiz kahve makinesi ise Karaca Hatır Plus 2 in 1 kahve makinesi oluyor.

Cihaz oldukça şık ve sade bir tasarıma sahip. Böylelikle mutfakta hem çok fazla yer kaplamayacak hem de mutfağın görüntüsünü bozmayacaktır.

Çoğu kahve makinesi sadece filtre kahve ya da Türk kahvesi yapabilirken Karaca Hatır Plus 2 in 1 ikisini de yapabiliyor.

Hem filtre hem de Türk kahvesi bölmeleri bulunan cihaz, aynı anda 5 kişilik Türk kahvesi ve 5 kişilik filtre kahve yapabiliyor. Isı koruması özelliği de olan makinede paslanmaz çelik filtre bulunuyor.

Karaca Hatır Plus 2 in 1 kahve makinesi, ülkemizde 750-1000 TL fiyat aralığında satılmaktadır.

Eğer farklı kahve makinelerini de incelemek isterseniz En İyi Kahve Makineleri listemizi inceleyebilirsiniz.

Tefal Süper Uno Zamanlayıcılı Fritöz

Tefal Süper Uno Zamanlayıcılı Fritöz

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte ev aletleri de oldukça gelişmeye başladı. Geçtiğimiz yıllarda fritözleri sadece kafeler, restoranlar kullanıyordu. Ancak günümüzde birçok evde fritöz bulunuyor.

Super Uno Zamanlayıcılı Fritöz, piyasadaki en iyi ev tipi fritözlerin başında geliyor. Fritözün 1.5 kg yemek ve 2.2 L yağ kapasitesi bulunuyor. Böylelikle 6 kişiye yetecek kadar kızartma yapabiliyor.

Tefal, bu fritözde teknolojiden çok iyi yararlanmış. Öyle ki fritözde koku filtreleme özelliğinin yanı sıra dijital zamanlayıcı da mevcut. Bunların dışında değişken sıcaklık kontrolü ile kızartmalarınızı sürekli kontrol edebiliyorsunuz.

Fritözün bir diğer güzel yanı ise temizliğinin çok kolay olması. Cihazın parçalarını rahatlıkla bulaşık makinesinde yıkayabiliyorsunuz. Bunun dışında fritözün tasarımı oldukça basit. Bu sayede temizlik yaparken mutfağınızın kirlenmesinin önüne geçiyorsunuz.

Tefal Süper Uno Zamanlayıcılı Fritöz, ülkemizde 1000-1500 TL fiyat aralığında satılmaktadır.

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro

Akıllı robot süpürgeler insanların hayatlarını çok kolaylaştırmaya başladı. Bu yüzden ülkemizde de son zamanlarda oldukça yaygınlaşmaya başladı. Piyasada birçok markanın akıllı robot süpürgesi satılıyor. Ancak bizim listemizde yer verdiğimiz robot süpürge ise Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro oldu.

60 dakika şarjla 120 dakikalık performans sunan Mi Robot Vacuum Mop Pro, özellikleriyle oldukça iddialı. Süpürge ilk olarak evinizin haritasını çıkartarak hafızasına kaydediyor. Böylelikle temizlik esnasında evinizin her yerini temizlemesi daha kolay oluyor. Bunun dışında robotunuzu akıllı telefonunuza indireceğiniz uygulama ile de kontrol edebiliyorsunuz.

Süpürgenin sessiz, standart, orta ve turbo olmak üzere 4 temizlik modu bulunuyor. Bunların yanı sıra mop özelliği bulunan süpürge, temizlik konusunda kullanıcılarını memnun etmeyi başarıyor.

Süpürge sadece süpürme işlerini gerçekleştirmiyor. Bunun dışında süpürge ile silme işlerinizi de yapabiliyorsunuz.

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro, ülkemizde 2550-2800 TL fiyat aralığında satılmaktadır. Fiyatını hak eden robot süpürge, Anneler Günü için günümüzde en ideal hediyelerden birisi.

Apple Watch Seri 6

Apple Watch Seri 6 Anneler günü için hediye

Listemizin son sırasında bir akıllı saat bulunuyor. Annenizin günlük yaşamını kolaylaştırmak için ona bir akıllı saat alabilirsiniz. Ancak birçok markanın akıllı saatinin bulunuyor olması kafanızı karıştırabilir. Bizim sizlere önerimiz ise Apple Watch Seri 6 oluyor.

Saatin tasarımını konuşmaya pek gerek yok. Apple Watch serisinin saatleri piyasadaki en şık akıllı saatlerin başında geliyor. Basit fakat şık bir tasarım oluşturan Apple, tasarım konusunda birçok kişiden tam not almayı başarıyor. Bunun dışında saatin donanımı ve özellikleri de tasarımı kadar annenizi memnun edecektir.

Saatte Apple S6 SiP işlemci kullanılıyor. Bunun yanı sıra saatin 32 GB dahili depolama alanı mevcut. LTPO OLED ekran teknolojisine sahip olan saat 368×448 piksel çözünürlüğüe sahip. Saatte yazılım olarak ise WatchOS mevcut.

Hoparlör ve mikrofona sahip olan saat ile telefon görüşmelerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun dışında birçok spor ve sağlık uygulaması mevcut. Annenizin gündelik yaşamı, Apple Watch uygulamaları ile kolaylaşacaktır.

Apple Watch Seri 6, ülkemizde 3700-4000 TL fiyat aralığında satılmaktadır. Farklı bir bütçeye sahipseniz Akıllı Saat Önerileri listemizi de inceleyebilirsiniz.

Anneler Günü için belirlediğimiz hediye tavsiyeleri burada sona eriyor. Şimdiden tüm annelerin Anneler Günü’nü kutlarız. Sizler de önerdiğiniz hediyeleri aşağıdaki yorum bölümünden paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.