Android 12, Mobil Oyun Deneyimini Üst Seviyeye Taşıyacak!

Bu yıl gerçekleşen mobil oyun konferansında Android 12 hakkında birkaç özellik tanıtıldı. Açıklanan detaylara göre Android 12, mobil oyun deneyimi konusunda oldukça gelişmiş özelliklere sahip.

Yeni gelecek olan oyun panosu ile oyun esnasında kullanışlı araçlara erişmek oldukça kolay. Bu oyun panosu ile öncelikle oyununuzu kolaylıkla kaydetmeniz mümkün.

Ayrıca oynadığınız oyunu yayınlamanızda oldukça kolay. Menü üzerinden YouTube Live seçeneğini seçmeniz ile internet bağlantınızın izin verdiği kalitede yayını oldukça kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Aynı zamanda bu menü üzerinden DND (Rahatsız Etme) modunu kullanabilirsiniz. Bu mod sayesinde oyun esnasında arka planda bulunan uygulamalar tamamıyla devre dışı kalmakta. Yani oyun esnasında herhangi bir bildirimin gelmesi engellenmekte.

Bir diğer özellik ise “FPS”. Tek tuşa dokunarak mobil oyunu oynarken FPS yani saniyede kare sayısını kolaylıkla görmeniz mümkün.

Android 12 ile günümüzde oldukça yüksek boyutlara sahip gelişmiş oyunların açılış süreleri de kısalmakta. Bu sayede oyunun açılması için geçen sürenin %20 oranında azalacağı belirtilmekte.

Bir diğer özellik ise oyunların inmesi esnasında bir önizleme sunulması. Örneğin 3 GB boyutunda bir oyunun bir kısmı indiğinde oyunun inmesine kadar geçen süreçte bir önizlemeyi oynayabiliyor olacaksınız.

Google tarafından tüm bu özelliklerin cihazlara göre değişim gösterebileceği belirtilmekte. Günümüzde hızla gelişen mobil oyunlar için bu tip geliştirmeler oldukça önemli.

Android-12-oyun-menusu
Android 12 Oyun Menüsü (Kaynak: 9to5 Google)

Android ve Mobil Oyun Sektörü

Günümüzde oldukça gelişmiş oyunlar yapımcılar tarafından sunulmakta. Aynı zamanda mobil oyun sektörü pandemi döneminin de etkisiyle daha da hızlı bir şekilde büyüyor.

Hal böyle olunca mobil oyunların sunulacağı işletim sistemi de oldukça önem kazanıyor. Öyle ki kullanıcılar oyun konusunda yüksek performans verebilecek cihazları tercih etmekte.

Android tarafından oyun geliştiricileri ve oyuncular için farklı özellikler ile dikkat çekiliyor. Aynı zamanda Google Play Store üzerinde oyun ve uygulama yükleme konusunda kolaylık sağlıyor.

Yeni Android 12 ile birlikte mobil oyun deneyimi de bir üst seviyeye taşınmakta. Yeni özellikler oyunseverler tarafından Beta sürümü ardından kullanabilir hale gelecek.

Android 12 görsellik açısından ve sunduğu özellikler ile oldukça dikkat çekti. Ancak, gelecek dönemde son sürümün yayınlanmasıyla birlikte geri dönüşler nasıl olacak? Bunu hep birlikte göreceğiz.

Sizler Android 12 ile sunulan oyun menüsü hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizlerle aşağıda bulunan yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz!

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

2017 yılından beri çeşitli girişimlerde yer alıp içerik üreten Metin, girişimcilik konusuna oldukça meraklıdır. Teknoloji haberleri hakkında içerik üretmekten ve araştırma yapmaktan hoşlanır.