Amazon’un Yeni Alışveriş Sepeti: Dash Cart

dash-cart-arabası
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on facebook
Facebook
Share on pinterest
Pinterest
İçindekiler

Amazon, market alışverişini daha da kolaylaştıracak bir ürün olan “Dash Cart”ı tanıttı. Dash Cart olarak isimlendirdikleri market sepeti, içindeki ürünleri otomatik bir şekilde algılayabiliyor. Dash Cart ile artık satın aldığınız ürünleri kasadan geçirmenize gerek kalmayacak. Alışverişinizi bitirdiğinizde, sizi dijital olarak kontrol eden özel bir şeritten geçmeniz yeterli olacak. Fikir, Amazon’un dijital alanda hakim olduğu rahatlığı gerçek dünyaya getirme yaklaşımına dayanıyor. Amazon yıllardır Alexa destekli geliştirdiği ürünlerden aldığı deneyimleri uygulamaya çalışıyor. Bu çalışmalar ile dijital ve fiziksel köprüleri birleştiren hibrit ürünler çıkartarak teknolojinin günlük yaşantımıza olan katkılarını artırmak istiyorlar.

Dash Cart satın aldığınız ürünleri algılamak için bir kamera ve sensör kullanıyor. Algıladığı ürünlerin fiyatlarını sisteme göndererek ödemeniz gereken toplam tutarı Amazon hesabınızdan çekiyor.

Amazon Dash Cart
credit: chargedretail.co.uk

Amazon’un geçen yıl açmış olduğu Go mağazalarında kullanılan kamera sistemine benzediği düşünülüyor. Fakat Dash Cart duvara monte edilmiş bir dizi kamera yerine kendi içinde bulunan sistemlerle ürünleri algılayacak. Amazon Dash Cart’ı Whole Foods veya Go mağazalarına konuşlandırmayı düşünmüyor. Onun yerine Los Angeles’ın Woodland Hills bölgesinde sadece Dash Cart alışveriş sepetlerinden oluşan bir mağaza açacaklar.

Amazon Dash Cart 2 Torbadan Fazlasını Taşıyamıyor

Amazon Dash Cart’ı küçük ve orta boy alışverişler için tasarladı ve yalnızca iki market torbası taşıyabilecek kapasitede. Müşteriler Amazon uygulamasından bir QR kod kullanarak oturum açacaklar ve daha sonra alışveriş yapmak için Dash Cart kullanabilecekler. Ürün doğru bir şekilde tanımlanmadığı zaman arabadan bir “bip” sesi çıkacak veya ürünün yeniden eklenmesi gerekiyorsa turuncu bir led yanıp sönecek.

Dash Cart arabalarında Alexa alışveriş listelerine erişim sağlayan küçük bir ekranın yanı sıra, alışveriş yaparken indirim uygulayacak bir kupon tarayıcı da bulunacak. Alışverişi bitirdiğinizde özel Dash Cart şeritlerin sayesinde ödemelerle uğraşmadan veya bir ödeme hattında beklemeden mağazadan çıkmanıza izin veren bir sistem kullanılacak.Amazon, bu alışveriş sepetinin Woodland Hills mağazasından çıkıp çıkmayacağını söylemiyor. Şirket tipik olarak yeni mağazaları ile ilgili gelecek planları hakkında konuşmuyor. Ancak, Dash Cart’ın tüketiciler arasında bir hit olması durumunda, Amazon’un bunu diğer mağazalarında yaygın olarak kullanma ihtimali yüksek. Örneğin, Dash Cart’ın Whole Foods mağazasında kazanacağı başarı ile ilerleyen süreçte büyük ilgi görebilir. Amazon, Dash Cart’ın göstereceği başarı sonucunda insanların Dash Cart’ı kullanmak için kuyruklar oluşturacağına inanıyor.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Bu içerikler de hoşunuza gidebilir!

yenilenebilir-enerji

Temiz Enerji Tepkileri Yapay Zeka ile Analiz Edildi

Dünya bir enerji geçişinin ortasında. Bu değişimin amacı iklim, çevre ve insanların refahı için dünyaya ve insanlara zarar verecek yakıtlara güvenmekten uzaklaşmaktır.

twitter

Twitter’da Donald Trump “Irkçı” Olarak Etiketlendi

Bugün Twitter’da ‘racist’ yani ‘ırkçı’ kelimesi aratıldığında ilk sırada Donald Trump’ın resmi hesabı @realDonadTrump hesabının çıktığı gözlendi. Twitter’da Donald Trump “Irkçı” olarak

Bizi Takip Edin!

Yorum yapın