Amazon Ring, Echo ve Luna Tanıtıldı

Amazon, sonbahar etkinliği ile yeni ürünlerini kullanıcılara tanıttı. İçinde yepyeni bir ev içi drone olan Amazon Ring, geçmiş modellerinin aksine küresel bir şekle sahip yeni Echo ve bulut oyun sistemi Luna yer alan ürünler etkinlikte tanıtıldı.

İçindekiler

Luna

Amazon’un tanıttığı yeni bulut oyun sistemi Luna, rakipleriyle yarışmaya geliyor. PC, Mac, iPhone, iPad, Android ve Fire TV ile çalışabilecek olan sistem, ABD’de erken erişime sunuldu. Ancak henüz dünya geneline ne zaman sunulacağı hakkında kesin bir bilgi bulunmamakta.

Erken erişim ile aylık 5.99 dolarlık bir fiyata sahip olacağı açıklanan hizmetin erken erişimden çıkınca fiyatının artacağı düşünülüyor. Bu fiyat ile iki kullanıcı aynı anda sistemi kullanabiliyor. Ayrıca sistemdeki seçili oyunlar 60 FPS ve 4K çözünürlükte sunuluyor.

Luna’da bulunan 100’den fazla oyunun içinde, Resident Evil 7, Brothers: A Tale of Two Sons, çıkış yaptıktan sonra Assassin’s Creed Valhalla ve Far Cry 6 gibi popüler oyunlar yer alıyor. Buna ek olarak Twitch ile bağlantılı olacak sistem sayesinde, Twitch’ten de oyun oynanabileceği belirtiliyor. Ayrıca Luna için özel bir oyun kolu da satışa sunuluyor. Bu kolun fiyatı ise 49.99 dolar olarak belirtiliyor.

Resim: Amazon

Echo

Tanıtımda yeni Echo sürümü de duyuruluyor. Eski modellerinin aksine küresel bir yapıya sahip yeni Echo, en gelişmiş akıllı ev hoparlörü modeli olarak karşımıza çıkıyor. 4. nesil ile birlikte daha iyi bir ses kalitesine sahip Echo, aynı zamanda oldukça hızlanmış olarak duyuruluyor.

AZ1 Neural Edge silikon modülü sayesinde, Echo sesi işliyor. Yerel bir makine öğrenimi sayesinde sesi tanıyor ve komutlara verilen yanıtı olabildiğince hızlandırıyor. Echo’nun satış fiyatı 99.99 dolar olarak duyuruluyor. Ön siparişleri başlayan cihaz şimdilik Türkiye’ye gönderilemiyor.

amazon-echo-kure-tanitildi
Resim: Amazon

Bunun haricinde yeni Echo Dot modelleri de etkinlikte tanıtılıyor. Saatsiz modeli 49.99 dolar, üzerinde saat olan modeli 59.99 dolar olarak ön siparişe sunuluyor. Çocuklar için üzerinde panda ve kaplan bulunan iki Echo Dot modeli de 59.99 dolardan ön sipariş almaya başlıyor.

Son olarak ekranı sizin olduğunuz yöne dönebilen Echo Show 10 tanıtılıyor. Ayrıca Echo Show 10’a Prime ve Hulu’dan sonra Netflix desteği de geliyor.

Video: Amazon

Ring

Etkinlikte en dikkat çeken ürünlerden birisi ise ev içi güvenliği sağlayabilen bir drone bulunduran Amazon Ring oldu. Evin içinde uçabilen bir kamera sayesinde, dışarıdayken bile evinizin güvenliğini sağlama imkanı bu ürünle doğdu.

Always Home Cam isimli cihaz tüm evi dolaşabiliyor. Daha sonra ise tekrar şarj olmak için yuvasına dönüyor. Fiyatının ise 250 dolar seviyelerinde olması bekleniyor.

Bu ürün ile birlikte evin çeşitli yerlerine kamera yerleştirme ihtiyacının azalacağı düşünülüyor. Ayrıca kullanıcı güvenliği açısından bakılırsa, cihaz sadece uçarken kayıt yapabiliyor. Çünkü şarj girişi kameranın görüşünü engelliyor.

Cihazın şimdilik prize takılı unutulmuş ütü, açık unutulmuş ocak ya da kilitlenmemiş kapı gibi ufak kontrolleri sağlamak için mükemmel olacağı varsayılıyor. Ayrıca cihazın önüne çıkan engelleri fark ettiği ve herhangi bir zarar vermeyi önlendiği belirtiliyor.

Bu yeni Amazon ürünlerinin ülkemize sunulup sunulmayacağı henüz belli değil. Ancak ülkemizde Amazon Luna, Echo ve Ring gibi ürünler görmek oldukça keyifli olabilir.

Siz Amazon’un tanıttığı ürünler hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda bizlerle paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye yoğun bir ilgi duyan Mert, 10 yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri ve haberleri yakından takip etmektedir. Özellikle oyunlara ve teknolojik cihazlara oldukça meraklıdır.