Amazon Games Montreal Açılıyor: Yeni Oyun Stüdyosu

Oyun sektörünün her geçen gün büyümesinden dolayı birçok yeni oyun şirketi piyasaya giriş yapıyor. Amazon da oyun sektöründe olan yatırımlarını genişletmeye karar vermiş gibi gözüküyor. Bu karar kapsamında Amazon, yeni oyun stüdyosunu Montreal’de açtı. Amazon’un dünya genelinde 4. oyun stüdyosu da Amazon Games Montreal ile birlikte açılmış oluyor.

Amazon Oyun Geliştirmeye Odaklanacak

Amazon, oyun sektörünün oldukça büyük bir piyasa olduğunu ve bu sektörde de başarılı olabileceklerini birçok kez vurgulamıştı. Lakin şirketin geçmiş yıllardaki oyun geliştirme girişimleri başarısız olmuştu. Bundan dolayı bir süredir “Amazon oyun sektöründen çekilecek” şeklinde iddialar dolaşmaya başlamıştı. Ancak, Amazon’un yeni adımıyla birlikte bu iddialar da çürümüş oldu. Şirket, Montreal’de bir oyun geliştirme stüdyosu açtıklarını duyurdu.

Şirket, geçmiş yıllarda Seattle, San Diego ve California’da oyun stüdyoları açmıştı. Bu stüdyolarda bazı oyun geliştirme denemelerinde bulunsalar da istenilen başarıyı yakalayamamışlardı. Bu sebeple, Amazon yeni stüdyosunu usta isimlere bırakmak istemiş. Çünkü, Montreal’de açılan stüdyonun başında Rainbow Six Siege geliştiricileri yer alıyor.

Ekipte, Luc Bouchard yapım başkanı, Xavier Marquis yaratıcı yönetmen, Alexandre Remy ürün başkanı ve Romain Rimokh içerik direktörü olarak görev alacak. Bunun dışında, Amazon’un yaptığı açıklamaya göre ekipte yazılım geliştiricisi ve oyun sanatçısı eksiği bulunmakta. Resmi sitede yapılan açıklamada, bu pozisyonlarda çalışmak isteyenler için kariyer sayfasına bir bağlantı da mevcut.

Yeni stüdyonun yaratıcı yönetmeni Xavier Marquis, Rainbow Six Siege ile edindikleri tecrübenin Amazon’un yeni stüdyosunda oldukça etkili olacağını belirtiyor. Marquis, yeni ekip ile birlikte çok oyunculu bir oyunu sıfırdan yaratacakları için çok heyecanlı olduklarını da ifade ediyor.

Amazon Games Başkan Yardımcısı Christoph Hartmann, bu ekibe oldukça güvendiklerini ve başarılı olacaklarına inandıklarını söylüyor. Hartmann, Montreal’de yaratıcı birçok kişi olduğunu ve ekiplerini geliştirirken bu durumun oldukça etkili olacağını belirtiyor. Ayrıca Hartmann, ekibin en iyi çevrimiçi oyunları yaratacağı konusunda oldukça iddialı. Başkan Yardımcısı, ekibin ilk projesini heyecanla beklediklerini de sözlerine ekliyor.

Amazon Games, Ağustos 2021’de bir açık dünya oyununu ve birkaç sürpriz oyunu oyunseverlerle buluşturmak için hazırlık yapıyor. Biz de bu oyunları merakla bekliyor olacağız. Gelişmeler için bizi takipte kalabilirsiniz.

Amazon Yeni Oyun Stüdyosu Açıyor

Siz Amazon’un bu hamlesi hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Amazon oyun sektöründe başarılı olacak mı? Amazon Games Montreal ile ilgili görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.