Alienware X Serisi Tanıtıldı: İnce ve Güçlü

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden Dell, Alienware serisiyle oyuncular için bilgisayar üretiyor. Şirket yeni tanıttıkları Alienware X dizüstü bilgisayar serisi ile oyun bilgisayarı sektörüne damga vuracak gibi duruyor. Çünkü serinin üyeleri donanımlarının yanı sıra incelikleriyle dikkatleri üzerlerine topluyorlar.

Dell, yaptığı tanıtımda Alienware x15 ve x17 modellerini tanıttı. İki bilgisayarda da güçlü donanımlar kullanan Dell, tasarım anlamında da oyuncu bilgisayarları için yeni bir çağ açacak.

Alienware x15

Alienware x15

Dell, serinin iki modelinin de arkasında duruyor. Ancak Alienware x15 konusunda şirket, yaptığı tanıtımda oldukça iddialı bir ifade kullandı. Şirkete göre Alienware x15, en güçlü 15 inçlik laptop olacak.

Dizüstü bilgisayarda işlemci olarak Intel Core i7-11800H mevcut. Bunun dışında laptopta 16 GB RAM var. Eğer kullanıcılar isterlerse laptopun 32 GB RAM bulunan seçeneğini de satın alabilecekler.

Alienware x15’in ekran kartı kısmında ise RTX 3060 bulunacak. Bilgisayardaki ekran kartı, 110W maksimum grafik gücünü destekleyecek. Dell, depolama alanında ise 256 GB kapasiteli bir SSD kullanmayı tercih etmiş.

16 mm ve 1.59 cm kalınlığındaki bir laptop için bu donanımlar gerçekten hayret verici düzeyde iyi. Dell, bu konuda iddia ettiği kadar güçlü ve ince bir laptop oluşturmayı başarmış. İnsanlar Alienware x15’in donanımına ilgi gösterirken soğutma kısmının nasıl olacağını sorgulayabilirler.

Dell bu konuda da sorulara cevap getiriyor. Bilgisayarda 4 tane fan bulunduğunu belirtiyor. Bunun yanı sıra laptopta kullanılan özel bir teknoloji sayesinde kullanıcıların sıcaklık konusunda bir sıkıntı yaşamayacakları vaat ediliyor.

Dell, Alienware x15 modellerini 2.000 dolardan başlayan fiyatlarla satışa sunacak.

Alienware x17

Alienware x17

Dell, serinin bir diğer modelinde ise incelikten çok performansı öne çıkartmak istemiş gibi duruyor. Alienware x17 de x15 gibi rakiplerine oranla biraz daha ince. Ancak laptop, kullanıcıları tasarımından çok donanımıyla etkileyecek.

Şirket, bu modelde de Intel’in 11. nesil mobil işlemcilerini kullanmayı tercih etti. Alienware x17 serisinden bir model satın almak isteyenler için çeşitli işlemcilere sahip modeller satışa sunulacak. Serinin en yüksek modelinde ise işlemci olarak Intel Core i9-11900HK mevcut.

Alienware x17, bellek kısmında da x15’e göre çok daha güçlü. Dell, x15 modelleri içinde en fazla 32 GB RAM bulunan modeli satışa çıkartacak. Ancak Alienware x17 modellerinde 64 GB RAM’e sahip olan modeller de satışa sunulacak.

Şirket, bu modelde de ekran kartı olarak RTX 3060 kullanmayı tercih etmiş. Ancak bu model x15’den farklı olarak 165W maksimum grafik gücüne sahip. Ayrıca Dell, x17 serisinde 4 TB’a kadar SSD bulunan modelleri satışa çıkartacak.

Dell, Alienware x17 modellerini ise 2.100 dolardan başlayan fiyatlarla satışa sunacak.

Alienware X serisi oldukça ilgi görecektir diye düşünüyoruz. Çünkü Dell, gerçekten tasarım anlamında oldukça başarılı bir iş çıkartmış.

Bunun dışında bilgisayarlar, donanımlarıyla da oyuncuları tatmin edecektir. Ayrıca, satış konusunda da yüksek rakamlara ulaşması pek şaşırtıcı olmaz.

Sizler Alienware X serisi hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümünden paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.