Airpods Pro Yazılım Güncellemesi Geliyor!

İnsanlar kablosuz kulaklıkları son yıllarda oldukça yaygın olarak kullanılmaya başladılar. Airpods modelleri de şüphesiz ki en popüler kablosuz kulaklık modellerinin başında geliyor. Apple, kulaklıklarını güncel tutmak amacıyla belirli aralıklarla yazılım güncellemesi yayınlıyor. Şirket, şimdi de Airpods Pro için yazılım güncellemesi yayınlamayı planlıyor.

Bilindiği gibi Apple, geçtiğimiz günlerde geliştiriciler için düzenlediği WWDC 2021 etkinliğinde Airpods ile alakalı da bazı yeni özellikler açıklamıştı.

iOS 15 ile birlikte artık Haritalar üzerinden Airpods’ları takip etmek mümkün olacak. Şirket, bu özelliği Airpods kullanıcılarının kulaklıklarını kaybetmemesi için geliştirdi. Bunun dışında artık Airpods sensörleri, çevredeki sesleri algılayarak kulaklığın ses seviyesini otomatik olarak belirleyecek.

Apple da bu özelliklerin kulaklığa entegre edilebilmesi için yeni bir güncelleme yayınlamayı planlıyor.

Güncellemeye İlk Olarak Geliştiriciler Erişebilecek

Apple, çoğu teknoloji şirketi gibi geliştirdiği yazılımları ilk olarak geliştiricilerin kullanımına açıyor. Şirket, geliştiricilerden gelen geri bildirimlerle yazılımdaki eksiklikleri tamamlıyor. Böylece yazılım tüm kullanıcılara en az hatayla yayınlanabiliyor.

Airpods Yazılım Güncellemesi

Şirket, Airpods yazılım güncellemesi için de aynı yolu izleyecek. Geliştirilen güncellemeye ilk olarak Apple geliştiriciler hizmetine kayıtlı kişiler erişebilecekler. Şirket, geliştiricilerden alacağı geri dönüşlerle daha stabil ve hatasız bir yazılımı tüm kullanıcılara yayınlayacak.

Apple, geliştiriciler için yaptığı duyuruda güncellemenin içeriğine de değiniyor. Yapılan açıklamada güncellemenin kulaklığı, iOS ve MacOS için geliştirilen özelliklere uyumlu çalışmasını sağlayacağı belirtiliyor. Bunun dışında güncellemeyle birlikte geliştiriciler, ortam gürültü azaltma gibi yeni açıklanan özellikleri de deneyebilecekler.

İnsanların akıllarına kulaklıklar nasıl güncellenecek sorusu gelebilir. Fakat Apple, geçmişte de Airpods’lar için yazılım güncellemeleri yayınlamıştı. Kulaklıkların manuel olarak nasıl güncelleneceği henüz bilinmiyor. Şirket de bu konu hakkında bir bilgilendirme yapmıyor.

Ancak Airpods’lar internet bağlantısı olan bir iPhone veya iPad ile eşleştirildiğine otomatik olarak güncelleniyorlar. Şirketin yeni Airpods Pro yazılım güncellemesi için de aynı sistemi kullanacağı tahmin ediliyor.

Airpods modelleri, piyasadaki en başarılı kablosuz kulaklık modellerinin başında geliyor. Şirketin kulaklık için geliştirdiği yeni özellikler, kulaklıkları daha ilgi çekici yapacaktır.

Sizler Airpods modelleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Apple, geliştirdiği yeni özellikler ile ilgi çekebilecek mi? Görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.