5 Günlük OnePlus Nord 2 Telefon Patladı!

5 günlük yepyeni OnePlus Nord 2 telefon, kullanıcısı bisiklet sürerken patladı. Kadının kocası tarafından Twitter üzerinden yayınlanan görüntülerde kötü bir şekilde yanmış telefon görülüyor. OnePlus şu anda olayı araştırıyor.

Tuhaf olayda, bir kadının yepyeni OnePlus Nord 2’si bisiklet sürerken telefon askısının içinde patladı. İddiaya göre patlama, kadının kocası Ankur Sharma tarafından Twitter’da paylaşıldı.

Bugün sabah 06:00 civarında, karım telefon askısında yeni OnePlus Nord 2 (5 günlük) ile bisiklete binmek için dışarı çıktı. Aniden telefon patladı ve içinden dumanlar çıkmaya başladı. Bu patlama nedeniyle bir kaza geçirdi. Bu olaydan sonra travma yaşıyor.” dedi. Fakat sebebi henüz bilinmeyen bir durumdan kaynaklı Ankur Sharma attığı Tweet’i sildi.

Ankur Sharma Tweet’i kısa bir süre sonra sildi. Ancak başka bir Twitter kullanıcısı Tweet henüz silinmeden önce ekran görüntüsü almayı başardı. Aşağıdaki ekran görüntüsünden de görebileceğiniz gibi Sharma, OnePlus Nord 2 olduğu iddia edilen yanmış bir telefonun bazı görüntülerini de Tweet’e eklemişti.

OnePlus Nord 2 patladı

Destek Hesabından Cevap Geldi

OnePlus Destek hesabı, Sharma’nın tweet’ine yanıt verdi. Ayrıca OnePlus, şirketin Sharma’ya ulaştığını ve şu anda iddia edilen OnePlus Nord 2’nin patlamasını araştırdığını doğruladı. Şirket ayrıca, haberi ilk kez duyuran Android Authority’ye bir e-posta ile gönderdi.

E-postada “Bu tür olayları ciddiye alıyoruz. Ekibimiz zaten kullanıcıya ulaştı ve bunu daha fazla araştırıyor.” diye bir açıklama yaptı.

Haberin kaynağı Android Authority ayrıca şikayetini doğrulamak ve olay hakkında daha fazla bilgi almak için Twitter’da Sharma ile iletişime geçti. Ancak kendisinden henüz haber alamadı. Tweet’in açıklanamayan bir nedenle silindiği göz önüne alındığında, kullanıcının görünen olayı tartışmaya istekli olup olmayacağından emin olmadıkları dile getirdiler.

Nord 2’nin iddia edilen patlaması Reddit’te de oldukça ses getirdi. Reddit kullanıcıları telefonun güvenli olup olmadığını merak ettikleri dile getirdiler. Ancak olayın gerçekliğinin henüz şirket tarafından doğrulanmadığını da belirtelim.

OnePlus Nord 2 telefonu patladı haberi sosyal medyada da büyük yankı uyandırdı. Akıllı telefonların patlamaları oldukça zarar verici olabiliyor. Şimdi merak edilen OnePlus’ın bu olay sonrasında tam olarak ne cevap vereceği. Ayrıca bu olayı yaşayan Sharma çiftinin de bir sonraki adımları da merak konusu.

Konu ile ilgili gelişmeleri öğrendikçe sizlere aktarmaya devam edeceğiz. Paylaştığımız haberleri kaçırmamak için Discord kanalımıza burayı tıklayarak katılabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Bundan 11 yıl önce Beden Eğitimi bölümünden mezun olan Uğur "Benim burada ne işim var?" diyerek kendini teknolojiye ve oyun dünyasına adamıştır. Daha önceden farklı sitelerde ve dergilerde bildiklerini okuyuculara aktaran Uğur sıra teknoloji.org sitesinde diyor!