12.Nesil Intel İşlemcilere Sahip Lenovo Laptoplar Geliyor!

Lenovo, dünyanın en büyük laptop üreticilerinden birisi olarak ön plana çıkıyor. Şirket, ürettiği çoğu laptop ve bilgisayar modelinde Intel marka işlemciler kullanmayı tercih ediyor. Lenovo yetkilisi, şimdi de şirketin 12.nesil Intel işlemcileri kullanacak ilk markalardan birisi olacağını söyledi.

Bilindiği üzere Intel, geçtiğimiz günlerde 12.nesil işlemcilerin tanıtımını gerçekleştirmişti. Bunun üzerine teknoloji meraklıları, heyecanla teknoloji şirketlerinin ürettikleri modellerde bu işlemcileri kullanıp kullanmayacaklarını açıklamalarını bekliyorlar. Lenovo, hayranlarını daha fazla bekletmeden 2022 yılında piyasaya süreceği laptop modellerinde 12.nesil Intel işlemcileri kullanacaklarını açıkladı.

Lenovo Yetkilisi Konuyu Doğruladı!

Araştırmacılar, 12.nesil Intel işlemcilerle alakalı birçok söylentiyi teknoloji takipçileriyle paylaşıyorlar. Bu söylentiler arasında hangi markaların yeni nesil Intel işlemcileri kullanıp kullanmayacakları da mevcut. Dolayısıyla bu noktadan sonra teknoloji takipçileri, teknoloji şirketleri tarafından yapılacak açıklamaları beklemeye başladılar.

Lenovo yetkilileri, hayranlarını ve takipçilerini daha fazla merakta bırakmak istemediler. Şirketin Çin yetkililerinden Lin Lin, Weibo üzerinden bir paylaşım yaptı. Bu paylaşımda, 2022 yılında piyasaya sürülecek Lenovo laptop modellerinde yeni nesil Intel işlemcilerin yer alacağı belirtiliyor. Hatta Lin, kullanıcıların yakın zamanda bu laptop modellerini kullanabileceklerini de belirtti.

Çünkü Lin, yaptığı açıklamada tedarik konusunda yaşadıkları sorunların yavaş yavaş çözülmeye başlandığını belirtti. Bu sayede Lenovo hayranları, 2022 yılında çok beklemeden 12.nesil Intel işlemcilere sahip laptop modellerini kullanabilecekler. Ayrıca daha önce tanıtılan Lenovo modellerinde yaşanan tedarik sorunu da çözülmeye başlandı. Bu sayede Lenovo hayranları, istedikleri fakat stok sıkıntısından dolayı erişemedikleri laptop modellerine erişebilmeye başladılar.

Lenovo Yetkilisi Konuyu Doğruladı!

Bunun dışında Lin, yaptığı açıklamada yeni laptop modellerinin teknik detayları konusunda bilgi vermedi. Ancak yeni nesil Intel işlemciler, performans konusunda büyük gelişmeler vadediyorlar. Bundan dolayı Lenovo geliştiricileri, bu işlemcilerin performansını destekleyecek donanımlar kullanmayı tercih edeceklerdir. Tabii ki bu konudaki net bilgiler, ilerleyen zamanlarda Lenovo tarafından paylaşılacaktır. Şimdilik kesin olan tek şey, 2022 yılındaki Lenovo laptop modellerinde 12.nesil Intel işlemcilerin kullanılacağı oluyor.

Önümüzdeki günlerde yeni nesil Intel işlemcileri kullanacağını açıklayan teknoloji şirketlerinin sayısı artacaktır. Fakat Lenovo, bu durumu erkenden teknoloji takipçileri ile paylaşarak beğenileri kazanmayı başardı.

Sizler 12.nesil Intel işlemciler hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizler de Intel’in yeni nesil işlemcileri ve Lenovo tarafından piyasaya sürülecek yeni laptop modelleri hakkındaki görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.