Zoom Sınırsız Görüşme Sunuyor – Yılbaşı Zamanına Özel

Karantina döneminde şüphesiz en sık kullanılan uygulamalardan biri Zoom oldu. Oldukça başarılı olan görüntülü konuşma uygulaması, bu dönemde daha da öne çıktı ve başarısını kanıtladı. İş toplantıları, okul ve eğitim süreçleri, hatta aile ve arkadaşlar ile görüşmek için kullanılan Zoom, ücretsiz kullanıcılar için de yılbaşı sezonuna özel olarak sınırsız görüşme sunuyor.

Normal şartlar altında ücretsiz Zoom üyeliğine sahip kullanıcılar, üç ve üzeri kullanıcıyla yaptığı konuşmalarda 40 dakikalık bir süre sınırı ile karşılaşıyor. Ancak şirket paylaştığı blog yazısıyla, 40 dakika sınırının özel bir neden ile, kısa süreli olarak kaldırılacağını açıklıyor. Korona nedeniyle ailesini ve arkadaşlarını göremeyen kullanıcıları çok sevindirecek bu haber önümüzdeki günlerde, farklı zamanlarda sunuluyor.

COVID-19, 2020’de yaşama, çalışma ve kutlama şeklimizi değiştirdi ve bu yılki her şey gibi tatil sezonu da eskisi gibi görünmüyor. Bu olağanüstü süre boyunca bizimle olan kullanıcılarımıza minnettarlığımızın göstergesi olarak, önümüzdeki birkaç özel gün için dünya çapındaki tüm toplantılarda ücretsiz Zoom hesaplarının 40 dakikalık sınırını kaldırıyoruz.

Zoom Blog

Blog yazısında bahsedilen özel günler sadece yılbaşı için sınırlı kalmıyor. Hanuka Bayramı, Noel, yılbaşı ve Kwanzaa gibi çeşitli özel günler ve bayramlar süresince Zoom toplantılarının sınırsız süreye sahip olacağı ifade ediliyor.

Zoom Sınırsız Görüşme Ne Zaman Başlıyor?

40 dakika süre sınırının kaldırılacağı zamanlar 17 Aralık tarihinde başlıyor. Son tarih ise 2 Ocak olarak ifade ediliyor. Saati saatine tam tarihler şu şekilde:

  • 17 Aralık Perşembe TSİ 18:00 – 19 Aralık Cumartesi TSİ 14:00
  • 23 Aralık Çarşamba TSİ 18:00 – 26 Aralık Cumartesi TSİ 14:00
  • 30 Aralık Çarşamba TSİ 18:00 – 2 Ocak Cumartesi TSİ 14:00

Zoom Sınırsız Toplantı için Ne Yapmam Gerekiyor?

Şirket blog yazısında, Zoom sınırsız toplantı fırsatından yararlanmak için hiçbir şey yapılmasına gerek olmadığını belirtiyor. Tüm üyeliklere ücretsiz bir şekilde sınırsız görüşme imkanı sunulacağı ifade ediliyor. Bunun yanı sıra kullanıcıların dikkat edebileceği birkaç ipucu sunuluyor.

Sevdiklerinizle yaptığınız görüşmelerin bölünmemesi için, toplantıya bir parola eklemenin faydalı olacağı ifade ediliyor. Buna ek olarak bekleme odaları seçeneğini aktif hale getirerek, tanımadığınız ve istemediğiniz kişilerin toplantıya dahil olmasını engelleyebileceğinizi belirtiliyor. Ayrıca, güvenliğinizi sağlamak için toplantıya ait bilgilerin sosyal medya ve forumlarda paylaşılmamasını tavsiye ediliyor.

Zoom’un sunduğu bu imkan, korona döneminde sevdiklerinden uzak kalan kullanıcıları çok sevindirecek gibi gözüküyor.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye yoğun bir ilgi duyan Mert, 10 yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri ve haberleri yakından takip etmektedir. Özellikle oyunlara ve teknolojik cihazlara oldukça meraklıdır.