YouTube Zaman Ayarlı Yorum Özelliğini Test Ediyor

YouTube, kullanıcılar için yeni bir özellik üzerinde daha çalışıyor. Genellikle video oynatma seçeneklerini geliştirmeye çalışan YouTube şimdi de zaman ayarlı yorum özelliğini test etmeye başladı.

Dünyanın en büyük video platformu YouTube, getirdiği yeniliklerle kullanıcılarını memnun etmeye devam ediyor. İçerik üreticileri için birçok özellik geliştiren şirket, son zamanlarda kullanıcılara odaklanmaya başladı. Şirket geçtiğimiz günlerde video görüntü kalitesi için farklı seçeneklerle kullanıcıların karşısına çıkmıştı.

YouTube Yeni Yorum Özelliği Test Etmeye Başladı

YouTube’un yorumlar kısmı bazı kullanıcılar tarafından fazlaca eleştiriliyor. Ancak yine de YouTube yorumları çok sık kullanılıyor. Hatta bazı durumlarda yorumlar kısmını kullanmak video için daha faydalı bile olabiliyor.

Bu durumun farkında olan YouTube da yorumlar kısmını biraz daha kullanışlı yapmak için yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. YouTube, kısa bir süre sonra zaman ayarlı yorum özelliğini kullanıma açmayı planlıyor.

Özellik, SoundCloud’da bulunan yorum özelliğine oldukça benziyor. Yorum yapmak isteyen YouTube kullanıcıları, videoların belirli bir zamanı için yorum yapabilecek. Bunun dışında YouTube videoyu izleyen insanların bir yandan da zamanlanmış yorumları görebilmeleri için çalışıyor.

YouTube

YouTube, zaman ayarlı yorum özelliğini bazı iOS ve Android kullanıcılarının kullanımına sundu. Özelliği az sayıda insanın kullanımına açan YouTube, yapılacak geri dönüşlerle özelliği geliştirmeye çalışacak.

Özelliğin kısa bir süre içerisinde tüm kullanıcılar için kullanıma açılması şimdilik beklenmiyor. Çünkü YouTube, alacağı geri dönüşlerden sonra özelliği daha çok insanın kullanımına açarak testlere devam edecek.

YouTube’un beta programında olup olmadığınızı merak ediyorsanız; herhangi bir videonun yorum bölümüne gelerek bunu anlayabilirsiniz. Eğer beta programına kayıtlıysanız yorum bölümünde “Sıralama Ölçütü” olarak “Zamanlanmış Yorum” seçeneğinin aktif olduğunu göreceksiniz. Sıralamayı, zamanlanmış yorumlara göre yaparak özelliği kullanabilirsiniz.

Öncelikle, bu özelliğin oldukça kullanışlı olacağını düşünüyoruz. Fakat videolarda aynı zamana birden fazla yorum yapılacaktır. YouTube’un videoda gözükecek yorumları nasıl seçeceği bilinmiyor. Ancak, beğeni sayısına göre yorumların gözükebileceği gibi bir tahmin mevcut.

Şirket tarafından henüz bu özellik hakkında detaylı bir açıklama yapılmadı. Fakat özelliğin test aşamasında olduğunu düşünürsek özellikle alakalı daha detaylı bir açıklama kısa bir süre sonra yapılacağını söylemek mümkün. Ancak şimdilik elimizdeki tüm bilgiler bunlarla sınırlı.

YouTube zaman ayarlı yorum özelliği hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce bu özellik kullanışlı olacak mıdır? Siz de beta programına dahil misiniz? Görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümünden paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.