YouTube Music Yeni bir Özellik ile Gündeme Geldi

2015 yılından beri hayatımızda olan YouTube Music, yeni özellikleriyle gündeme gelmeye devam ediyor. Önceleri bu platform yeni bir arayüz deneme ve arka planda dinlemeyi ücretsiz hale getirmeyle ilgili özellikler getirmişti. Şimdi ise tespitlere göre Google, YouTube Music için bir uyku zamanlayıcısını test ediyor.

Google, yaptığı bir duyuruda Google Play Music hizmetinin YouTube Music olacağını bildirmişti. Google Play Music kullanımdan kalktığından beri YouTube Music birçok özellikten eksik kalmıştı. Örneğin müziğin çalmayı durduracağı bir zaman ayarlama yeteneği YouTube Music’te yoktu.

Google ise bu özelliğin birçok kullanıcı tarafından istendiğini gözlemledi. Bunun sonucunda ise Google’ın bu özelliği YouTube Music’e getireceğine dair bazı tespitler ortaya çıktı.

YouTube Music’in Yeni Özelliği Uyku Zamanlayıcısı Olabilir

YouTube Music ile ilgili tespitler bu platformun Android sürümü için bir uyku zamanlayıcısı geliştirdiğini gösteriyor. Tespitler, uyku zamanlayıcısıyla ilgili kod dizinlerini içeriyor. 9to5Google bu konuyla ilgili detaylı bir gözlem yapıyor.

Bu gözleme göre YouTube Music’in son sürümünde uyku zamanlayıcısını oynatma kontrolleri yer alıyor. Uyku zamanlayıcısıyla ilgili bu kontrollerin bir alt sayfa olarak sunulacağı düşünülüyor. Ayrıca uyku zamanlayıcısına ise platformun sağ üst köşesindeki menü bölümünden erişilmesi bekleniyor.

Bunun yanında kullanıcıların kapak resmine dokunduklarında paylaşma, indirme, çalma listesi ekleme ve radyonun yanındaki bölümden uyku zamanlayıcısına erişmelerinin daha kolay olacağı iddia ediliyor.

Buna ek olarak uyku zamanlayıcısının, zamanlayıcıyı beş dakika uzatma ya da tamamen iptal etme seçenekleriyle geleceği de tahminler arasında yer alıyor. Ayrıca bu özellikte kalan süreyi gösterme seçeneğinin de olması beklentiler arasında.

Google Play Music’te uyku zamanlayıcısı özelliği mevcuttu. Ancak Google, Google Play Music platformunu YouTube Music’e taşıdığında uyku zamanlayıcısı yok olmuştu. Dolayısıyla Google’ın uyku zamanlayıcısını YouTube Music’e getirme ihtimali düşünceler ve gözlemler arasında yer almış oldu.

Google’ın YouTube Music ile ilgili bu özelliği getirip getirmeyeceği henüz net değil. Ancak ilerleyen zamanlarda Google’ın bu konuyla ilgili açıklama yapma ihtimali yüksek gibi duruyor. Uyku zamanlayıcısı, Spotify başta olmak üzere birçok platformda mevcut. YouTube Music uyku zamanlayıcısı özelliğini getirirse Spotify ve daha birçok platformda olan bu özellik ile kendisini eşitleyecek gibi duruyor.

Peki sizler YouTube Music’in uyku zamanlayıcısı hakkında neler düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Kaynak: https://www.androidcentral.com/apps-software/youtube-music-sleep-timer-on-android

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Dilbilim mezunu Dilara, uzun süredir teknolojik haberleri takip ediyor ve teknolojiyle alakalı içerik üretmekten keyif alıyor. Sosyal medya uygulamalarına ve teknolojik cihazlara da oldukça meraklıdır.