Yeni Samsung Etkinliği Hakkında Detaylar Ortaya Çıktı

Ülkemizde en çok tercih edilen markalardan birisi olan Samsung, bu hafta gerçekleştireceği yeni etkinliği ile teknolojiseverleri kendine hayran bırakacak gibi gözüküyor. Özellikle farklı ekran panellerine yer vereceği etkinlikle ilgili detaylar ortaya çıkıyor.

Samsung’un son dönemde geliştirdiği en başarılı ürünlerden birkaçı da katlanabilir ekranlara sahip telefonları oluyor. Samsung Galaxy Z Fold2 gibi güçlü bir telefonu ortaya çıkaran Koreli teknoloji devi, bu hafta gerçekleştireceği SID 2021 etkinliğinde de benzer birkaç ürün tanıtacağını açıkladı.

Telefonlarla elde ettiği başarıyı tablet, dizüstü bilgisayar gibi farklı teknolojik ürünlere de taşımak isteyen Samsung, oldukça ilginç cihazlarla karşımıza çıkacak.

Bunlardan ilki iki kere katlanabilen bir telefon paneli oluyor. Uzun zamandır hakkında ortaya iddialar atılan ürün sonunda resmi olarak açıklanıyor. “S” şeklinde katlanabilen bir OLED ekrana sahip olan bu panel tamamen açıkken 7.2 inç boyuta ulaşıyor.

Ürün hem dıştan hem içten katlanabilen bir yapıya sahip. Oldukça esnek bir kullanım sunan yeni cihazla birlikte Samsung, kullanıcıların telefon kavramını yeniden şekillendiriyor.

Yeni-Samsung-Etkinligi-S-katlanabilir-telefon

Bunun haricinde, etkinlikte tanıtılacak bir başka panel de yenilikçi bir yapıya sahip. Kaydırılabilir bir ekrana sahip olan bu ürün, bir dönemin kızaklı telefonlarına benziyor. Ancak, bu sefer telefonun kaydırılabilir kısmı da dokunmatik bir ekran oluyor.

Üstelik, bu panelin de OLED bir ekrana sahip olacağı belirtiliyor. Böylece Samsung tarafından gelecek iki yeni telefonun daha haberi veriliyor demek mümkün.

Yeni Samsung Etkinliğinde Sadece Telefon Ekranı Tanıtılmayacak

Etkinlikte tanıtılacak ekranlar sadece telefonlar için değil. Samsung, ekran konusundaki başarısını dizüstü bilgisayarlar ve tabletlere de eklemek istiyor.

Yeni iPhone modelleri için de tartışılan ekrana gömülü kamera teknolojisine sahip bir ürün de tanıtılacaklar arasında yer alıyor. Samsung, bu ekranı dizüstü bilgisayarlarda kullanmayı tercih ediyor.

Tüm bunlara ek olarak Samsung, tabletlerde kullanılacak bir ekran da tanıtacak. Tam olarak açık bir haldeyken 4:3 oran sunacak bu ürün, 17 inç boyutunda. Bir tablet için devasa bir yüzeye sahip olan ekran merakların iyice artmasını sağlıyor.

yeni-samsung-etkinligi-panele-gomulu-kamera

Yeni Samsung etkinliği hakkında açıklanan detaylar dört yeni ekran panelini gösteriyor. Bu panellerin Samsung ürünlerinde kullanılıp kullanılmayacağı henüz belli değil. Ancak bu tanıtımlarla yeni çıkacak ürünlerin sinyalini de veriyor olabilir.

Siz yeni Samsung panelleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce başarılı ürünler ortaya çıkacak mı? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye yoğun bir ilgi duyan Mert, 10 yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri ve haberleri yakından takip etmektedir. Özellikle oyunlara ve teknolojik cihazlara oldukça meraklıdır.