Yeni Razer Raptor 27 Tanıtıldı: 165Hz Monitör Yolda!

Razer, yeni oyuncu cihazlarını tanıttı. Tanıttığı laptop ve maske ile dikkatleri üzerine toplayan Razer, bunun dışında yenilenmiş Raptor 27 ile de oyuncuların beğenisini kazanacak.

Oyuncular için en önemli ekipmanların birisi de monitörler. Razer da bu yüzden ürettiği monitörlerin yüksek performans vermesine önem gösteriyor.

Razer, geçtiğimiz yıllarda Raptor 27 isimli monitörünü tanıtmıştı. 27 inç olan monitörde 144 Hz yenileme hızı mevcuttu. Bunun dışında WQHD çözünürlük sunan monitör, özellikleriyle olduğu kadar tasarımıyla da beğeni toplamıştı.

Razer, yaptığı tanıtımla yeni Raptor 27 modelini tanıttı. Monitör, yenilenmiş özellikleri ile bir kez daha beğenileri toplayacak gibi gözüküyor.

Yeni Raptor 27

Teknoloji geliştikçe teknoloji şirketleri de eski ürünlerini güncellemek durumunda kalıyorlar. Razer, Raptor 27 ile oldukça beğeni toplamıştı. Monitörün kullanıcıları, monitör hakkında çok iyi geri dönüşler yapmışlardı.

Buna rağmen Razer, Raptor 27 modelini güncellemeye karar verdi. Yeni tanıtılan Raptor 27, özellikleriyle Razer hayranlarını bir kez daha etkileyecek diyebiliriz.

Eski Raptor 27’de 144 Hz yenileme hızı mevcuttu. Yenilenen Raptor 27’de ise 165 Hz yenileme hızı var. Bunun dışında ekranın boyutu eski modelde de olduğu gibi 27 inç olacak.

Yeni Razer Raptor 27

Monitörler için ekranın özellikleri oldukça önemli. Fakat bunun kadar monitörde kullanılan teknolojiler de önemli. Razer, bu konuda da oldukça başarılı bir iş çıkartmış diyebiliriz.

Çünkü monitör, bir kalite sertifikası olan THX sertifikasına sahip. Bu sertifika renk, ton ve görüntü açısından belirli bir standardın üstünde olan ekranlara veriliyor.

Bunun dışında monitörde Nvidia G-Sync uyumluluğu da mevcut. Nvidia G-Sync, Nvidia tarafından geliştirilen bir senkronizasyon teknolojisi. Bu teknoloji, görüntü ayrışması ve gecikme gibi sorunları en aza indirmeye yarıyor.

Razer, monitörü 2021 yılının 3. çeyreğinde satışa sunmayı planlıyor. Şirket, monitörün fiyatını ise 799 dolar olarak belirledi.

Razer Şarj Adaptörü

Razer Şarj Adaptörü

Yapılan tanıtımda bir de şarj adaptörü tanıtıldı. Razer tarafından geliştirilen adaptörde, 2 tane USB-C, 2 tane USB-A olmak üzere toplam dört giriş var.

Adaptörün toplam 130 W desteği mevcut. Eğer adaptörde bulunan tüm girişleri aynı anda kullanırsanız, adaptör güç dağıtımını dengeli bir şekilde yapıyor. Böylece cihazlar, aşırı akıma ve kısa devreye karşı korunmuş oluyorlar.

Bunun dışında Razer, kullanıcılarının adaptörü her yerde kullanabilmelerini istiyor. Bu yüzden de adaptörle birlikte kullanıcılara, 2 farklı elektrik fişi gönderilecek.

Razer, adaptörün fiyatını 180 dolar olarak belirledi.

Sizler Razer’in yeni ürünleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Razer, yeni cihazları ile oyuncuları memnun edebilecek mi? Görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümünden paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.