Yeni Nintendo Direct Mini Etkinliğinin Tarihi Açıklandı

Japonya temelli video oyun devi Nintendo’dan oyunseverlere güzel bir haber geldi. Şirket her sene yaptığı Nintendo Direct etkinliğinin yenisini yapacağını duyurdu. Ancak etkinliğin gerçekleşeceği tam tarih bilinmiyordu. Nintendo ise tam tarihi Twitter üzerinden yaptığı bir paylaşımla duyurdu. Açıklamalara göre, Nintendo Direct Mini etkinliği 28 Haziran 2022 tarihinde gerçekleşecek.

Etkinlik boyunca birçok oyun hakkında tanıtımlar olması bekleniyor. Yine de büyük olasılıkla şirketin bünyesinde yer alan Super Mario, Zelda, Pokemon gibi yapımlar hakkında yeni bir gelişme olmayacak. Şirket program akışının üçüncü parti oyunlar üzerine olacağını dile getiriyor. Etkinliği tam adı ise Nintendo Direct Mini: Partner Showcase olarak belirtiliyor.

Nintendo Direct Mini Etkinliği Sevenleriyle Buluşuyor!

Teknoloji ve video oyun üreticilerinden Nintendo düzenli olarak gerçekleştirdiği ‘Nintendo Direct’ etkinliği için hazırlıklarını sürdürürken oyunseverler etkinlik tarihini bekliyordu. Bu sene Nintendo Direct Mini şeklinde gerçekleşecek etkinliğin 28 Haziran 2022 tarihinde TSİ saat 16.00’da başlayacağı duyuruldu.

Buna ek olarak etkinliğin süresi ve içeriği hakkında da bazı bilgiler mevcut. Ancak 25 dakika sürecek olan etkinlikte tam olarak nelerin tanıtılacağı belli değil. Yine de etkinlikte birçok oyunun gösteriminin yapılmasının muhtemel olduğu gözüküyor.

Nintendo’nun bağımsız oyunlar için gerçekleştirdiği Indie World isimli bir etkinlik de mevcut. Fakat yeni etkinlik Indie World ismi altında tanıtılmadı. Bu yüzden odak noktasının daha büyük yayıncılar ve daha büyük stüdyolar olması bekleniliyor.

Etkinlik içerisindeki en dikkate değer oyunlardan birisi No Man’s Sky olarak tahmin ediliyor. Ne var ki oyunun piyasaya sürüleceği tarih 7 Ekim 2022 olarak belirtiliyor. Bu yüzden oyun üzerine yoğun bir odak söz konusu olmayabilir.

Önümüzdeki yıl içerisinde gelmesi planlanan Hollow Knight Silksong için ise şimdiye kadar yeterince ayrıntı bulunmuyor. Nintendo Direct Mini etkinliği sayesinde ise Hollow Knight Silksong için daha fazla ayrıntıya erişmemiz olası.

Etkinlik 28 Haziran 2022 tarihinde YouTube üzerinden saat TSİ 16:00’da gerçekleşecek. İlgisini çeken her oyunsever YouTube üzerinden etkinlik akışını izleme imkanına sahip. Ayrıca bu etkinlik Nintendo’nun bir hafta içerisinde yaptığı ikinci Direct etkinliği oluyor. Geçtiğimiz hafta ise Xenoblade Chronicles 3 Direct etkinliği oyunseverler ile buluşmuştu.

Nintendo resmi YouTube kanalından yayımlanacak etkinlikte neler tanıtılacağı merak konusu. Sizler de etkinlik hakkında düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlar kısmından belirtebilirsiniz.

Kaynak: https://www.engadget.com/nintendo-direct-mini-partner-showcase-switch-games-third-party-134515785.html?src=rss

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye dair güncel konuları araştırmayı ve paylaşmayı seven bir araştırma tutkunu