Yeni Motorola Modellerinin Tanıtım Tarihi Belli Oldu

Motorola’nın bir süredir beklenen yeni telefonları Razr ve X30 Pro ile ilgili resmi tanıtım tarihi sonunda belli oldu. Şirketin yeni katlanabilir Razr modeli için tanıtım etkinliği 2 Ağustos tarihinde gerçekleşecek. Motorola, Çin’de gerçekleşecek etkinlik için bir “teaser” da yayınladı. Aynı zamanda Motorola tanıtım etkinliğinde 200MP kamera ile öne çıkan X30 Pro’yu da tanıtacak.

Motorola, yeni Razr modeli ve ilk 200MP telefonu tanıtım tarihi ile ilgili açıklamayı yaptı. Açıklama Weibo platformu üzerinden gerçekleşti. Etkinlik Çin’de 2 Ağustos Türkiye saati ile 14:30’da gerçekleşecek. Ancak Motorola Razr şimdilik Çin pazarı ile sınırlı kalacak. Yeni Motorola telefonun küresel pazarda ne zaman yer alacağı hakkında ise bir bilgi yok.

Motorola Razr ve X30 Pro Tanıtım Etkinliğinde Öne Çıkacak

Motorola Razr ve Motorola X30 Pro Çin merkezli bir tanıtım etkinliğinde yer alacak. 2 Ağustos tarihinde gerçekleşecek etkinlik ile beraber telefon hakkında yeni bilgiler de söz konusu. Motorola X30 Pro pazarda bir ilke imza atmaya hazırlanırken, Motorola Razr dikey katlanabilir yapısı ile öne çıkıyor.

Motorola X30 Pro, 200MP kameraya sahip ilk telefon olması ile dikkat çekiyor. Uzun bir süredir söylentileri dolaşan telefon Snapdragon 8 Plus Gen 1 işlemciye sahip olacak. Aynı zamanda 125W kablo şarj sunulacağı diğer bilgiler arasında.

Böylece bugüne kadar çıkış yapan herhangi bir Moto telefonundan daha hızlı olacak. Öte yandan Motorola X30 Pro kamera sisteminde üç farklı odak uzaklığı da mevcut olan diğer özellikler arasında yer alıyor. Ayrıca telefonun ana kamerası 35 mm olarak belirtiliyor.

Motorola Razr

Motorola Razr markası üç yıl önce modern bir katlanma formunda piyasaya sürülmüştü. Yeni üçüncü nesil Razr telefonu için ise resmi tanıtım tarihi nihayet ortaya çıktı. Motorola Razr telefonun ise amiral gemisi özelliklerine sahip olması beklenenler arasında.

Ancak daha yeni bir sürüm yerine Razr, Qualcomm tarafından tasarlanan Snapdragon 8 Gen 1 işlemciye bağlı kalacak. Öte yandan söylentilere göre Razr, diğer özellikleri ile de dikkat çekiyor. Bunlar; 120Hz ekran, 12GB RAM, 512GB dahili depolama, 13MP çözünürlüklü makro sensör, 32MP Selfie kamerası ve NFC desteği oluyor.

Her ne kadar söylentiler kendini gösterse de resmi detaylar tanıtım etkinliği ile birlikte ortaya çıkacak. Bu nedenle cihazların tüm özelliklerine ulaşmak için önümüzdeki günlerde gerçekleşecek etkinliği beklememiz gerekiyor.

Kaynak: https://www.androidauthority.com/motorola-razr-2022-motorola-x30-pro-launch-date-3189255/

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Girişimler odaklı araştırma yapmayı çok seviyor. Bir zamanların uluslararası ilişkiler öğrencisi olarak analiz yapmaya bayılıyor. Teknoloji ile alakalı paylaşımların da takipçisi olarak analiz edip, yorumluyor.