Yeni Microsoft 365 Özellikleri Açıklandı

Diğer sektör etkinliklerinde olduğu gibi, Microsoft Inspire de bu yıl etkinliklerini uzaktan yapmaya karar verdi. Bu etkinliklerde bazı yeni Teams özellikleri yer alıyor. Ama elbette sadece Teams değil, Microsoft’un Microsoft 365 ile ilgili de bazı duyuruları da var. Duyurulan yeni Microsoft 365 özellikleri şunlardır:

Microsoft Teams’deki Microsoft List

Yeni Microsoft 365 özellikleri pek çok kişi tarafından beğenildi, bu özelliklerin başında Microsoft List gelmektedir. Microsoft, List’lerini bu ay Microsoft 365 müşterilerine sunmaya başlayacak ve Ağustos ayında ise Microsoft Teams’e entegre edecektir. Microsoft, bu yıl ayrıca iOS için de bir List uygulaması bekliyor.

yeni-microsoft-365-özellikleri-microsoft-lists

Evrensel Baskı

Buluta geçiş yapan ticari ve eğitim müşterileri için basit bir baskı deneyimi olarak tanımlanan Evrensel Baskı, “kullanıcılar için sezgisel, zengin ve güvenli bir baskı deneyimi sağlayan, IT ekibinin zaman ve çabayı azaltmasına yardımcı olan bir yazılım hizmetidir.” Bu hizmet geçtiğimiz baharda duyuruldu ve herkese açık ön izlemede kullanıma sunuldu.

Yammer geliştirmeleri

Microsoft, Yammer’ı Akıcı Tasarım Sistemi’ni kullanarak web ve mobil cihazlarda yeniden tasarladı. Daha önce bildirilmeyen diğer özellikler arasında görünürlük ve katılımı artırmak için öne çıkan görüşmeler, topluluklardaki dış konuklar için destek ve daha fazlasını içerir. Bu güncelleştirme artık genel olarak kullanıma sunulmuştur.

yeni-microsoft-365-özellikleri-yammer

Microsoft Teams Odaları

Microsoft Teams, Standard ve Premium Microsoft Teams Odaları teklifleri aracılığıyla gelişmiş cihaz yönetimi özellikleriyle yeni karma toplantı deneyimleri kazanıyor.

microsoft-teams-odaları

Microsoft Teams için Power BI Uygulaması

Bu yeni uygulama, insanlara veri görselleştirmeleri için ve kuruluşlardan daha fazla veri bulmanın bir yolunu sunuyor. Microsoft, ‘Uygulama, Teams’deki Power BI raporlarına erişmek için daha akıcı bir deneyim sağlar ve kullanıcıların çalışmalarına, veriye dayalı karar vermeyi kolaylaştırmak için örnek raporlar, eğitim bilgileri ve aerodinamik paylaşım işlevselliği sağlar’ dedi. Ağustos ayı sonunda Teams’de satışa sunulacak.

microsoft-power-bi

Power Apps ve Power Virtual Agents Sohbet Botu Geliştirmeleri

İçerik oluşturucular artık yeni Teams yerel uygulama deneyimleri aracılığıyla uygulamalarını ve botlarını doğrudan Microsoft Teams’de yapabilir, yönetebilir ve kullanabilirler. Yeni özellikler, Teams’deki Microsoft DataFlex tarafından destekleniyor ve Microsoft 365 kullanıcılarına zengin veri türleriyle kurumsal ilişkisel veri depoları sağlıyor. Artık Power Apps ve Power Automate içeren belirli Microsoft 365 ve Office 365 lisanslarına ücretsiz olarak dahil edilmiştir. Yeni Power Apps özellikleri Ağustos ayının başlarında herkese açık ön izlemede sunulacak. Power Virtual Agents özellikleri Ağustos ayı sonlarında genel ön izlemede kullanıma sunulacak.

microsfot-power-apps-power-virtual-agents-chatbots

Zenginleştirilmiş Profil Kartlarıyla İnsanları Bulmayı Kolaylaştırın

Doğru kişileri zamanında bulmak her zaman kolay bir iş değildir. Bazen sadece bir isim ve yüzden fazlasını ararsınız, belki de bir beceri, yer veya başka bir şey. Artık ayarlarınızı Microsoft Grafik üzerinden, takma ad, çalışan kimliği veya özel mülk de dahil olmak üzere Azure Active Directory’den özellikler ekleyerek bir kişinin profil kartını zenginleştirebilirsiniz. Bu özellik artık kullanılabilir.

microsoft-profil

Teams Toplantı Deneyimlerini Üçüncü Taraf Uygulamalar ve Hizmetler ile Zenginleştirin

Geliştiriciler ve bağımsız yazılım satıcıları artık uygulamalarını ve hizmetlerini Teams toplantılarıyla entegre edebilecek, kullanıcılara işbirlikçi ve etkileşimli toplantılar düzenlemek için daha fazla seçenek sunacak. İş ortakları, uygulamalarını doğrudan Teams toplantı deneyimine dahil edebilecek. Polly, Open Agora, Miro, iCIMS ve HireVue, bu yılın sonunda Teams toplantılarıyla entegrasyon sağlayan ilk ortaklar arasında olacak.

teams-ucuncu-parti

Teams Room Cihazlarını Doğrudan Yönetim Merkezinden Yönetme

Günümüzde, katılımcılar ister şantiyede, ister uzaktan çalışıyor olsun ya da bu ikisinin bir birleşimi olsun, aslına uygun toplantı deneyimlerini sürdürmek önemlidir. Microsoft Teams Rooms Standard’ın bir parçası olarak, ortakların ve IT yöneticilerinin, cihaz kurulumu, toplu yönetim görevleri ve diğer geliştirmelerdeki iyileştirmeler de dahil olmak üzere süreci yönetmesini kolaylaştırmak için Teams toplantı cihazlarının yönetim yetenekleri geliştirildi.

teams-rooms

Diğer Teams Özellikleri

Ekipler ayrıca çalışanların Yammer topluluklarına katılmalarını, kurumsal duyuruları ve kritik güncellemeleri almalarını, şirket çapında tartışmalara katılmalarını, vardiyaları, görevleri ve proje çalışmalarının yanı sıra canlı etkinliklere katılmalarını sağlayan Topluluklar adı verilen yeni bir etkileşimli Yammer uygulaması ediniyor. Teams Walkie Talkie artık herkese açık ön izlemede.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği 3.sınıf öğrencisi.