Yeni Mac Mini Hakkında Şaşırtıcı Bir Gelişme Ortaya Çıktı!

Apple’ın çıkaracağı yeni cihazlar hakkında bilgiler gelmeye devam ediyor. Şirketin son günlerde bu konuda aktif olduğunu söyleyebiliriz. Yakın zamanda ise yeni Mac Mini hakkında bazı bilgiler paylaşılmaya başlandı. Apple analisti Ming-Ching Kuo, yeni gelecek Mac Mini hakkında şaşırtıcı bir gelişme ile takipçilerinin karşısına çıktı. Kuo, yeni Mac Mini modelinde tasarım konusunda herhangi bir değişiklik yapılmayacağını belirtiyor.

Yaptığı açıklamada Kuo, Apple’ın yeni gelecek olan Mac Mini’nin dizaynı konusunda bir önceki modele sadık kalmasını beklediğini takipçileriyle paylaştı. Apple’ın 2010 yılından beri çıkan her Mac Mini için alüminyum bir yekpare dizaynını kullandığını belirtelim. Bunun yanı sıra Kuo tarafından paylaşılan bilgilere göre yeni Mac Mini modeli de benzer bir tasarımla gelecek. Ayrıca Kuo’ya göre yeni cihaz, bu yıl içerisinde piyasaya sürülmeyecek. Kuo, yeni Mac Mini modelinin 2023 yılında çıkış yapacağını belirtiyor.

Kuo’nun paylaşımına karşı olan bir başka kaynak daha var. Yine Apple hakkında yaptığı araştırmalar ile bilinen Jon Prosser, bu konu hakkında farklı bilgiler paylaşmıştı. Prosser, geçtiğimiz sene Apple’ın Mac Mini’nin dizaynını komple değiştireceğini beklediğini söylemişti. Değişikliklerin ise ana gövde kısmının küçülmesi olarak kullanıcıların karşısına çıkacağı düşünülüyordu. Bunun yanı sıra Prosser, “plastik cam” tarzı bir üst kısma sahip olacağını takipçileriyle paylaşmıştı.

Bunun yanı sıra geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan iddialara göre Apple, yeni bir Mini modeli için epey bir süredir uğraşıyor. Şirket, Kasım 2020’de giriş seviyesi Mac Mini’yi, M1 çipi ile güçlendirmişti. Ancak şirket, bazı modellerinde eski nesil Intel işlemcileri kullanmaya devam ediyordu. Bundan dolayı da birçok kişi, Apple’ı bu hareketinden dolayı eleştiriyordu. Apple, bu eleştirileri ciddiye almış olacak ki iddialara göre yeni Mac Mini modelinde donanım anlamında önemli değişiklikler yapılacağı söyleniyor.

Araştımacılar Yeni Mac Mini’lerin Çiplerini Sızdırdılar!

Yeni Mac Mini'lerin Çipleri Sızdırıldı

Yakın zamanda ortaya çıkan bilgilere göreyse Apple’ın 2 adet Mac Mini modeli üzerinde çalıştığı söyleniliyor. Araştırmacılara göre şirket, giriş seviyesindeki Mac Mini modelinde M2 kullanmayı planlıyor. Bunun yanı sıra diğer sürümde ise M2 Pro’nun yer alması bekleniyor.

Apple’ın kendi işlemcilerini yeni cihazlarına entegre etmek istediği bilinen bir gerçek diyebiliriz. Dolayısıyla yeni Mac Mini’lerin de M2 çiplere sahip olması şaşırtıcı olmayacaktır. Ayrıca ortaya çıkan son bilgilere göre de Apple, tasarım konusunda herhangi bir değişiklik yapmayı düşünmüyor.

Sizler Apple tarafından geliştirilecek olan yeni Mac Mini modelleri hakkında ortaya çıkan gelişme hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce şirket, yeni Mac Mini modelleriyle kullanıcılarını memnun edebilecek mi? Sizler de Mac Mini hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: https://www.macrumors.com/2022/03/12/2023-mac-mini-to-retain-same-design/

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

İngiliz dilbilimi okuyan ve oyun oynamaya bayılan bir teknoloji meraklısı.