Yeni iMac Hakkında Detaylar Ortaya Çıkıyor

Gelecek sene Apple’ın tanıtacağı ürünler arasında yer alan yeni iMac hakkında detaylar ortaya çıkmaya devam ediyor. Ortaya atılan son iddialar ise yeni iMac modelinin tasarımı ve ekranı hakkında daha fazla bilgiye kavuşmamızı sağlıyor.

Digitimes tarafından aktarılan bilgilere göre yeni 27 inç iMac, ekran malzemesi olarak önceki nesillerden çok farklı olmayacak. Apple, daha önceki ürettiği iMac modellerinde LCD ekran kullanmayı tercih etmişti. Yeni ekran teknolojisinin ise mini LED olacağı tahminler arasında yer alıyordu.

Sektörde yer alan kaynaklar tarafından paylaşılan bilgilere göre Apple, mini LED teknolojisine sahip bir ekran kullanmayı tercih etmiyor. Bunun yerine LCD panelin cihazda kalacağı bilgisi gündeme geliyor.

Uzun süredir hakkında miniLED dedikoduları dönen bu cihaz için verilen henüz resmi bir karar yok. Ancak mini LED ekranın cihazda yer almayacağı iddiası gündemde. Fakat Apple, bir önceki nesilde kullandığı LCD panelin birebir aynısını kullanmayacak gibi gözüküyor.

İddialara göre iMac için daha gelişmiş bir LCD panel kullanacak olan Apple, özellikle parlaklık açısından daha başarılı bir ürün ortaya çıkaracak. Bu parlaklık miktarının %30-40 seviyelerine ulaşacağına dair iddialar da mevcut.

Yeni iMac Modelinin Tasarım Detayları da Çoğalıyor

Yeni iMac Modelinin Tasarım Detayları da Çoğalıyor

Apple’ın geçtiğimiz dönemde tanıttığı 24 inç iMac modelleri, birbirinden farklı renk seçenekleri ile kullanıcılara sunulmuştu. Yeni 27 inç iMac modelinde de benzer bir durumun gündeme gelmesi söz konusu. Ayrıca tasarım anlamında da daha ince bir iMac modeli ile karşılaşabiliriz.

Ortaya çıkan yeni iddialardan bir tanesi ise 27 inç iMac modelinin renk seçenekleri ve tasarım detaylarını gündeme getiriyor. Digitimes tarafından paylaşılan bilgiler arasında yeni renk seçenekleri hakkında da detaylar mevcut. Bu bilgilere göre 27 inç iMac’de, 24 inç iMac modeliyle aynı renk seçenekleri yer alacak.

Buna ek olarak bir iddia da Dylandkt isimli Twitter kullanıcısından geldi. Sızıntıları ile ünlü Dylandkt, 27 inç iMac’in birçok renk ile sunulacağını destekledi. Ancak renk seçenekleri olarak 24 inç modelden biraz daha farklı olacağını vurguladı. Hatta, 27 inç iMac modelinde daha koyu renk seçenekleri olacağını belirtti.

Her iki iddiaya göre de yeni iMac birçok renk ile kullanıcıların karşısına çıkacak. Ancak tüm bu bilgilerin şimdilik iddialardan ibaret olduğunu unutmamak gerekiyor. Bu nedenle Apple herhangi bir resmi duyuru yapmadan kesin bir kanıya varmak mümkün değil.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye yoğun bir ilgi duyan Mert, 10 yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri ve haberleri yakından takip etmektedir. Özellikle oyunlara ve teknolojik cihazlara oldukça meraklıdır.