Xiaomi Saydam Televizyon Duyuruldu

Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on facebook
Facebook
Share on pinterest
Pinterest
İçindekiler

Xiaomi, şirketin 10. yılı kutlamalarının bir parçası olarak yeni saydam televizyon Mi TV Lux OLED Transparent Edition’ı duyurdu. Dünyaca ünlü Çinli şirket, büyük ses getirecek bir televizyon yapmış gibi gözüküyor.

5.7 mm’lik inceliğe sahip 55 inçlik transparan OLED panelli televizyon, LG’nin 55 inçlik saydam televizyonu 55EW5TF-A ile benzerlik gösteriyor. Üstelik bu benzerlikleri sadece tasarımsal olarak da göstermiyor. İki cihaz da 120hz’lik yenileme hızına, 10 bit renk derinliğine ve 1ms yanıt süresine sahip. Xiaomi’nin “dünyanın ilk seri üretim saydam televizyonu” olarak duyurduğu Mi TV Lux OLED Transparent Edition, şirketin söylemine göre kapatıldığında bir cam parçası gibi görülüyor. Şirket, televizyon açıldığında ise sanal ile gerçeğin birleştirildiğini söylüyor. Ayrıca, havada süzülür gibi gözüken görüntüler ile benzeri görülmemiş bir deneyim sunduğunu da iddia ediyor.

Xiaomi: Saydam Televizyon Amiral Gemisi Düzeyinde Bir Donanıma Sahip

Çinli teknoloji devi, Mi TV Lux OLED Transparent Edition’ın fütüristik tasarımının yanı sıra, hem ses hem de görüntü kalitesinde çığır açtığını ve amiral gemisi düzeyinde bir donanımla donatıldığını paylaştı.

Xiaomi, cihazın kendi geliştirdiği Android tabanlı MIUI işletim sisteminin televizyon için özel bir versiyonuna sahip olduğunu söyledi. Mi TV Lux’ın, saydam ekranı daha iyi gösterebilmek ve benzersiz bir kullanıcı deneyimi sunabilmek için tasarlandığı belirtildi. Buna ek olarak şirket, ekranın sürekli açık kalabilme özelliğine sahip olduğunu ve kullanıcıların ekrandaki görselleri veya yazıları düzenleyebildiğini duyurdu.

xiaomi-saydam-televizyon
Kaynak: Xiaomi

Cihaz ayrıca, içinde bulunan oynatılan içerik türünün algılanmasına; film, müzik, haber ve spor gibi içerikleri kapsayan bir listeden uygun bir ses modu seçmesine olanak tanıyan AI Master for Audio ve Dolby Atmos ile yüksek kalitede ses sunduğunu ifade etti.Yayımlanan açıklamada Xiaomi yeni saydam televizyonun ev tipi kullanımlar haricinde galeriler, müzeler, alışveriş merkezleri ve sinemalar için de uygun olduğu belirtti.

Şirket açıklamayı, “Minimalist tasarımı ve amiral gemisi konfigürasyonları ile Mi Tv Lux Transparent Edition, Xiaomi’nin acımasız teknolojik mükemmellik arayışını temsil eden bir sanat eseridir.” sözleriyle tamamladı.

Bu oldukça ilginç görünen ürünün satışa çıkışı için ise 16 Ağustos tarihi gösteriliyor. Fiyatı 49.000 yuan olarak duyurulan cihaz, yaklaşık 7.200 dolarlık bir ücretle piyasaya sürülecek. Cihazın Asya bölgesi dışında satışa sunulup sunulmayacağı hakkında henüz bir bilgi verilmedi.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Bu içerikler de hoşunuza gidebilir!

uvc-cubugu-ile-yemek-dezenfektesi

Yemekler UVC Çubuğu İle Dezenfekte Edilebilir mi?

UV ışığının dezenfektan görevinde kullanımı oldukça yaygınlaşmış durumda. Taşınabilir UVC çubuklarının, COVID-19’un hayatımıza girmesiyle birlikte birçok alanda kullanılabilirliği sorgulanıyor. Yemekler UVC çubuğu

python

Python Nedir? En Popüler Programlama Dili

Günümüzde özellikle popülaritesi arttığından dolayı veri analizi, makine öğrenmesi gibi alanlar başta olmak üzere birçok programcının zevkle ve kolaylıkla kullandığı Python nedir?

Bizi Takip Edin!

Yorum yapın