Xiaomi Redmi Note 8 2021 Sürümü Geliyor!

Xiaomi Redmi Note 8, oldukça iyi satış rakamlarına ulaşan ve ülkemizde de popüler bir cihaz. Şirket, 2019 son çeyreğinde satışa sunduğu cihazı şimdi yeni özellikler ile güncelleyecek. Yeni ürün Xiaomi Redmi Note 8 2021, çok yakında karşımızda!

Cihazın 2021 sürümünün geleceği şirketin resmi Twitter hesabında paylaştığı Tweet ile belirtildi. Aynı Tweet paylaşımında Redmi Note 8’in global olarak 25 milyondan daha fazla satış rakamına ulaştığı da açıklandı.

Güncellenen cihaz hakkında bazı bilgiler sızdırıldı. Öncelikle yeni tanıtılan cihazlarda oldukça öne çıkan bir özellik olan ekran yenileme hızı tarafında bir güncelleme mevcut. Yeni Redmi Note 8 120 Hz gibi oldukça iyi bir ekran yenileme hızı ile gelebilir.

Ayrıca bu ekranın LCD IPS olması bekleniyor. Aynı zamanda yeni cihaz da 4000 mAh pil ve 22.5W hızlı şarj özelliği ile geliyor. Şarj girişinin bir önceki modelde olduğu gibi Type-C olması beklentiler arasında.

Öte yandan bir diğer önemli güncelleme de yonga seti tarafında geliyor. İddialara göre cihaz MediaTek Helio G85 işlemci yonga seti ile birlikte gelecek.

Ayrıca, kamera tarafında ise 48 MP dörtlü bir kameraya sahip olacak. Bu kamera ultra geniş açı, portre modu gibi özelliklere sahip.

Redmi Note 8 2021 sürümünün, Bluetooth 5.2 ve MIUI 12 ya da üstü bir sürüm ile birlikte geleceği de tahmin ediliyor.

Son olarak, cihazın nasıl bir görünüme sahip olacağı hakkında bilgi bulunmuyor. Ancak cihazın aynı tasarımını koruması şaşırtıcı olmayacaktır. Bu sayede daha düşük üretim maliyetleri ile birlikte fiyatın daha ideal olması muhtemel.

Xiaomi Redmi Note 8 Özellikleri Nelerdi?

İlk olarak 2014 yılında tanıtılan Xiaomi Redmi Note serisi kullanıcılar tarafından oldukça seviliyor. Şu an ülkemizde satışta bulunan 2019 yılında tanıtılan Xiaomi Redmi Note 8’in özelliklerine bir göz atalım.

Halihazırda satışta bulunan cihazda işlemci olarak Qualcomm Snapdragon 665 kullanılıyor. Aynı zamanda oldukça başarılı 48MP dörtlü bir kamera kullanılıyor.

USB Type-C ile şarj olan Xiaomi Redmi Note 8, 4000 mAh yüksek kapasiteli bir pile sahip. Aynı zamanda cihazın ekran kasa oranı da son derece yüksek. Bu sayede çerçeveler neredeyse yok seviyesinde.

Güvenlik tarafına geldiğimizde ise yüz tanıma ve parmak izi gibi seçenekler cihazda sunuluyor. Ayrıca cihazı farklı RAM ve depolama seçenekleri ile birlikte satın alabilmeniz mümkün.

Sizler Xiaomi Redmi Note 8 2021 modeli hakkında neler düşünüyorsunuz? Sizce en iyi akıllı telefonlar arasında yerini alacak mı? Yorumlarda bizimle paylaşabilirsiniz!

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

2017 yılından beri çeşitli girişimlerde yer alıp içerik üreten Metin, girişimcilik konusuna oldukça meraklıdır. Teknoloji haberleri hakkında içerik üretmekten ve araştırma yapmaktan hoşlanır.