Xiaomi Mi Notebook Pro X Çok Yakında Tanıtılacak

Çinli teknoloji şirketleri son zamanlarda laptop, tablet gibi cihazların üretimine ağırlık vermeye başladılar. Xiaomi de bu şirketlerin başında geliyor. Teknoloji devi, geçtiğimiz senelerde piyasaya sürdüğü RedmiBook ile laptop sektörüne giriş yaptı. Xiaomi, şimdi ise 30 Haziran’da Mi Notebook Pro X adındaki yeni laptopunu tanıtacak.Şirket, yeni laptopunun duyurusunu Weibo üzerinden yaptı. Xiaomi hayranları, duyurudan sonra merakla laptopu beklemeye başladılar.

Xiaomi Mi Notebook Pro X

Şirket, bilindiği gibi geçtiğimiz senelerde piyasaya sürdüğü RedmiBook modeli ile daha çok ev ve iş yeri kullanıcılarına hitap etmişti. Bu kapsamda Xiaomi, bu modelde AMD Ryzen 5 4500U işlemci ve 16 GB RAM kullanmayı tercih etti. Bunun dışında laptopta 512 GB SSD ve 14 inç 1920×1080 çözünürlüğünde ekran mevcut.

Xiaomi, yeni tanıtacağı Mi Notebook Pro X hakkındaki detayları henüz tam olarak paylaşmadı. Fakat paylaşılan görsellerden anlaşıldığı kadarıyla Xiaomi, laptopta bu sefer Intel’in yeni nesil işlemcilerinden birisini kullanmayı tercih edecek. Araştırmacılar işlemci kısmında 11.nesil nesil Intel Tiger Lake H35 modelinin bulunacağını söylüyorlar.

Bunun dışında paylaşılan bir diğer görsel incelendiğinde laptopta Nvidia marka bir ekran kartı bunulacağını söyleyebiliriz. Hatta paylaşılan görselde Xiaomi’nin, laptopta RTX 3050Ti kullanmayı tercih ettiği gözüküyor.

Xiaomi Mi Notebook Pro X

Şimdilik laptopla alakalı paylaşılan ve ortaya çıkan bilgiler bunlardan ibaret. Laptopta bulunacak RAM ve depolama kapasitesi gibi bilgiler mevcut değil. Bunların dışında Xiaomi hayranları, yeni laptopun tasarımını da oldukça merak ediyorlar.

Araştırmacılar, şirketin bu modelde de sade fakat şık bir tasarım kullanacağını söylüyorlar. Ancak şirket, şimdilik tasarımla alakalı herhangi bir bilgi ya da görsel paylaşmadı.

Xiaomi, 30 Haziran’da Çin’de laptopun tanıtımını gerçekleştirecek. Bu tanıtımla birlikte laptopun tüm özelliklerini öğrenmiş olacağız. Bunun dışında şirketin laptopu global olarak satıp satmayacağı da henüz net olarak bilinmiyor. Fakat Xiaomi, RedmiBook modelini global olarak satışa çıkartmıştı. Bu yüzden araştırmacılar, şirketin yeni modeli de global olarak satışa sunacağını düşünüyorlar.

Laptop hakkında merak edilen bir diğer nokta ise fiyatı oluyor. Xiaomi hayranları, laptopta 11.nesil nesil Intel Tiger Lake H35 ve RTX 3050Ti kullanacak olmasından dolayı heyecanlandılar. Ancak insanlar, yüksek donanımların kullanılacak olması nedeniyle bu sefer de laptopun fiyatını merak etmeye başladılar.

Sizler Xiaomi Mi Notebook Pro X hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce şirket, laptop sektöründe başarılı olabilecek mi? Görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümünden paylaşabilirsiniz.Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.