Xiaomi Mi Mix 4 Hakkında Yeni Detaylar Ortaya Çıktı!

Xiaomi şirketinin ilk katlanır cihaz örneği olan Mi Fold oldukça dikkat çekmişti. Bu tanıtımdan sonra Xiaomi eski bir serisini geri getirecek gibi gözüküyor. Xiaomi Mi Mix 4 şirketin geri dönen Mix serisinin yeni cihazı olacak.

Bu yılın 3. çeyreğinde satışa sunulması beklenen cihazın Xiaomi’nin MIUI 13 sürümü ile geleceği tahmin ediliyor. Ayrıca en ilgi çekici iddialardan biri tarihin en hızlı şarj gücünün cihaz ile sunulacak olması.

Mix serisi bu cihaz ile aradan geçen 3 yılın ardından geri dönüyor. Aynı zamanda aradan geçen uzun zamanın ardından birçok akıllı cihaz gibi tam ekran tasarımıyla gelecek.

Bir Weibo Blog yazarının yakın tarihli raporu birçok detayı da ortaya çıkardı. Raporda yer alan bilgilere göre yeni Xiaomi Mi Mix 4, donanım olarak tek seçenek ile geliyor olacak.

Önceden yayınlanan bazı raporlarda cihazın iki sürüm ile birlikte geleceği düşünülmekteydi. Bu sürümler ön kamera içeren bir modelin yanında ön kamera sunmayan bir model olarak tahmin edilmekteydi.

Ayrıca blog yazarının yayınladığı raporda fiyat hakkında bazı detaylar da bulunmakta. Raporda Xiaomi Mi 11 Ultra’nın 931$’lık fiyatın üzerinde olacağı ifade ediliyor. Bu bilginin kesin olmadığı da belirtiliyor.

Xiaomi Mi Mix 4 tasarımı.

Mi Mix 4 Oldukça Gelişmiş Özellikler Sunuyor!

Mi Mix 4 gerçek tam ekran deneyimi ile gelecek. Ön tarafta bulunan selfie kamerası da ekrana gömülü olarak tasarlanmış gibi gözüküyor. Cihazın ekranında ise FHD çözünürlüğe sahip bir panel yer alıyor. Bu ekrana gömülü olacak kamera konusunda çalışmalar halen devam etmekte.

İşlemci tarafında ise oldukça güçlü olan Snapdragon 888 kullanılacak. Bu işlemciye 4.500 mAh bir pil güç verecek.

Aynı zamanda cihaz, 120W gibi oldukça yüksek bir şarj değerine sahip olacak. Bu Xiaomi tarafında şimdiye kadar sunulan en yüksek şarj desteği. Bu sayede cihazın oldukça hızlı bir şekilde şarj olacağı beklentiler arasında.

Xiaomi Mi MIX FOLD, ülkemizde resmi olarak satışa sunulmamıştı. Mi Mix 4 için ise ülkemizde satışa sunulup sunulmayacağı noktasında bir bilgi bulunmamakta. Ancak, cihazın çıkışının ardından bu konu hakkında bir yorum yapmak daha mümkün olacaktır.

Özellikleriyle göz dolduran Mi Mix 4’ün çıkış tarihiyle ilgili de kesin bir bilgi yer almıyor. Peki siz yeni Mi Mix 4 hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizlerle alt tarafta bulunan yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz!

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

2017 yılından beri çeşitli girişimlerde yer alıp içerik üreten Metin, girişimcilik konusuna oldukça meraklıdır. Teknoloji haberleri hakkında içerik üretmekten ve araştırma yapmaktan hoşlanır.