Xiaomi FlipBuds Pro Tanıtıldı: AirPods Pro’ya Güçlü Rakip

Xiaomi tarafından üretilen ve hakkında çok konuşulan yeni Flipbuds Pro sonunda tanıtıldı. AirPods karşısında uygun fiyatlı ve güçlü bir rakip olabilecek kulaklık büyük bir başarı yakalayabilir.

Önceki kulaklıkları ile uygun fiyat ve kaliteyi bir arada tutmak için çabalayan Xiaomi, bu sefer üst segment bir kulaklık ile bizleri karşılıyor. Aktif gürültü engelleyiciden TWS kalitesine kadar çeşitli özelliklere sahip olan Flipbuds Pro, tüm bunları belli bir bütçeye sığdırıyor.

Tasarım olarak bizlere en büyük rakibi AirPods Pro’yu andırıyor demek yanlış olmaz. Şekil olarak benzeseler bile, Xiaomi renk tercihinde oldukça farklı bir yol izlemiş gibi gözüküyor. Kulaklığın parlak siyah rengi oldukça şık gözüküyor.

Cihazın teknik özelliklerine bakalım. Yeni Xiaomi Flipbuds Pro’da, Qualcomm tarafından üretilen bir işlemci yer alıyor. Oldukça düşük güçte çalışabilen bu işlemci, kulaklığın üzerindeki mikrofonun duyduğu sesleri işlemesinde kullanılıyor.

Bu mikrofon tarafından duyulan sesler işleniyor ve görüşmeler sırasında kesintisiz bir ses iletiyor. Ayrıca, cihazın üzerinde yer alan 11mm ultra dinamik sürücüler de ses kalitesini zirveye taşımaya yardımcı oluyor.

Xiaomi, FlipBuds Pro modelinde Bluetooth 5.2 kullanmayı tercih ediyor. En son sürüm bağlantı desteği sunması, üst segment bir kulaklıktan beklenen özelliklerden birisi olduğu için bu bilgi pek şaşırtıcı değil.

Xiaomi, cihazda bir “Transparency” modu olduğunu da dikkat çekiyor. Böylece, kulaklıklar takılıyken bile çevremizle iletişim halinde kalabiliyoruz.

Xiaomi-Flipbuds-Pro

Bu özelliklerinin haricinde otomatik bağlanma, çift cihazda kullanma ve düşük gecikmeli ses desteği de Xiaomi FlipBuds Pro’da yer alıyor. Özellikle düşük gecikme, oyuncular için oldukça kullanışlı olacaktır.

Üst segment bir kulaklık tasarlayıp kablosuz şarj desteği sunmamak pek mantıklı değil. Xiaomi de bunun farkında olarak FlipBuds Pro’ya kablosuz şarj desteği eklemiş. Ancak, isteyen kullanıcılar için kablolu şarj desteği de mevcut.

Cihaz, aralıksız oynatmada 7 saat; şarj kutusuyla birlikte toplamda 28 saat kullanım ömrüne sahip. Ayrıca, hem kulaklık hem de şarj kutusu hızlı şarj desteğine sahip. Xiaomi ürünün, 5 dakikalık bir şarj ile 2 saat kullanım sunabildiğini ifade ediyor.

Xiaomi FlipBuds Pro Çıkış Tarihi ve Fiyatı

Yeni Xiaomi FlipBuds Pro’nun 21 Mayıs tarihinden itibaren Çin’de satışa çıkacağı ifade ediliyor. Fiyat olarak 799 yuan gibi bir etikete sahip. Ancak ürünün ülkemizde 1050 TL + vergilerden oluşan bir fiyatla satışa çıkması muhtemel.

Yeni Xiaomi FlipBuds Pro ile ilgili düşüncelerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşmayı unutmayın!

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye yoğun bir ilgi duyan Mert, 10 yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri ve haberleri yakından takip etmektedir. Özellikle oyunlara ve teknolojik cihazlara oldukça meraklıdır.