WWDC 2021’de Yeni Ürün Bekleyenler İçin Üzücü İddia

Teknoloji meraklılarının dört gözle beklediği Apple etkinliğine çok az kaldı. Ancak, WWDC 2021’de yeni ürün haberlerini bekleyen kullanıcılar için üzücü bir söylenti ortaya çıktı.

WWDC 2021 etkinliğine saatler kala yeni haberler gelmeye devam ediyor. Twitter üzerinden yapılan bir sızıntıya göre bu yılki WWDC’de beklenen yeni MacBook Pro modelleri tanıtılmayacak.

Etkinlikte, Apple’ın 14 inç ve 16 inç MacBook Pro modellerini tanıtmasını bekleniyordu. Fakat çıkan yeni söylentiler bu yöndeki beklentileri yalanladı.

https://twitter.com/L0vetodream/status/1401873102640877572?s=20
“Sanmıyorum”

İddiayı ortaya atan L0vetodream isimli Twitter kullanıcısı, yeni bir kullanıcı arayüzü haberini de verdi; fakat hangi modele geleceğini belirtmedi. Bununla birlikte kullanıcı, Apple’ın akıllı ev çerçevesi HomeKit’teki iyileştirmeleri duyurmayı planladığını söyledi

Geçmiş dönemde verdiği bilgilere dayanarak kullanıcının güvenilir bir kaynak olduğunu söylemek mümkün.

WWDC yani Worldwide Developers Conference (Dünya Geliştiriciler Konferansı), her yıl Apple tarafından düzenlenen bir etkinlik. Apple’ın yeni yazılım ve teknolojilerini tanıttığı etkinlik her sene yoğun bir ilgi görüyor.

Bu yıl pandemi dolayısıyla tamamen çevrimiçi gerçekleşecek olan WWDC 2021, 7 Haziran tarihinde yani bugün 20.00’da başlayacak.

wwdc-tim-cook
Görsel: Apple

WWDC 2021’de Beklenen Diğer Gelişmeler

Daha önce WWDC 2021’de yeni ürün olarak 16 inç ve 14 inç boylarında gelişmiş MacBook Pro modellerinin geleceği söylentisi vardı. Gelen sızıntı bunun aksini iddia etti fakat etkinlik için beklentiler sadece bununla sınırlı değil. WWDC’de nelerin çıkacağı bir süredir konuşuluyor.

Beklentilerin en başında yeni yazılımlar yer alıyor. iOS ve iPadOS 15 başta olmak üzere  macOS 12, watchOS 8, tvOS 15 geliştirmeleri de beklenenler arasında.

Yeni nesil iPhone’larla birlikte tanıtılması beklenen iOS 15 için gizlilik ve güvenlik geliştirmeleri konuşuluyor. Apple’ın ürünlerinde gizlilik hakkında geliştirme yapması yeni bir durum değil.

Bununla birlikte günümüzdeki WhatsApp gelişmelerini düşünecek olursak böyle bir adım atma ihtimali yüksek.

Gizlilik ve güvenlik güncellemelerinin değeri artık her telefon kullanıcısı için değerleniyor. Bu durumda kuşkusuz Apple’dan beklenen de bu yönde yenilikler tanıtılması olacaktır.

Apple TV’lerde bulunan tvOS için yeni güncellemelerin geleceği de tahmin ediliyor. Ebeveyn ve çocuk kontrol özelliğinin gelmesi bekleniyor; fakat resmi bir açıklama henüz mevcut değil.

Apple Watch için bir dizi yenilik bekleyen kullanıcılar, daha fazla veri sağlayan bir arayüzün geleceğini tahmin ediyor. Bununla birlikte bu konuda da fazla bilgiye sahip değiliz.

Apple bilgi saklama konusunda gerçekten başarılı, bu yüzden aktardıklarımızın birçoğu iddialardan öteye gidemiyor. Ancak bunların hepsini saat 20:00’da başlayan etkinlikte öğreneceğiz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Uzun zamandır yoğun olarak oyun dünyasıyla ilgilenen, teknoloji meraklısı. Aynı zamanda bilim kurgu aşığı bir felsefe öğrencisi.