Windows 12 Hakkında Şaşırtıcı Tarih İddiası

Dünyanın en büyük teknoloji üreticilerinden Microsoft, yeni ürünler üzerinde çalışmaya devam ediyor. Bilindiği üzere şirket, yakın zamanda Windows 11’i kullanıcılarıyla buluşturmuştu. Bunun üzerine teknoloji kullanıcıları, bir süre yeni Windows sürümünün gelmeyeceğini düşünüyorlardı. Fakat edinilen bilgilere göre Microsoft, Windows 12 için yakın bir tarih belirledi!

Windows Central tarafından oluşturulan rapora göre Microsoft, Windows için yeni bir geliştirme döngüsüne girmek istiyor. Şirket, bu döngünün ilk ayağını da Windows 12 ile başlatmayı planlıyor. Bu doğrultuda Microsoft, yakın zamanda yapmış olduğu Windows planlamalarının birçoğunu rafa kaldıracak. Çünkü ulaşılan bilgiler, Microsoft’un Windows 12 için yakın bir tarih belirlediğini ortaya koyuyorlar.

Windows 12, 2024 Yılında Piyasaya Sürülebilir!

Microsoft, Windows’u sürekli geliştirmenin yollarını arıyor. Bu kapsamda teknoloji şirketi, 2015 yılında Windows 10’u piyasaya sürdü. Bu Windows sürümü, dünya genelinde büyük bir ilgi gördü. Microsoft, yakın zamanda Windows 10 üzerinde çeşitli geliştirmeler yaparak Windows 11’i kullanıcılarıyla buluşturdu. Windows 11 ile birlikte birçok teknoloji kullanıcısı, Microsoft’un bir süre yeni bir işletim sistemi üzerine çalışmayacağını düşünüyordu.

Nitekim şirket tarafından yapılan planlamalar da bu düşünceleri doğruluyordu. Çünkü Microsoft, önümüzdeki senelerde Windows 11 için büyük bir güncelleme yayınlamayı planlıyordu. Şirket, bu güncellemeyle birlikte işletim sisteminin güncelliğini korumayı hedefliyordu.

Ancak Windows Central tarafından ulaşılan bilgiler, Microsoft’un planlamada değişikliğe gittiğini gösteriyor. Ulaşılan bilgilere göre Microsoft, Windows için yeni bir döngü başlatmak istiyor. Bu döngü kapsamında şirket, 3 yıl arayla yeni Windows sürümlerini kullanıcılarına sunmayı hedefliyor.

Windows 11

Ulaşılan bilgilere göre Microsoft, bu döngüyü Windows 12 ile başlatacak. Yani araştırmacılara göre şirket, Windows 11’in üzerinden 3 yıl geçtikten sonra 2024 yılında Windows 12’yi kullanıcılarıyla buluşturacak. Konu hakkında henüz Microsoft cephesinden herhangi bir açıklama gelmedi. Bundan dolayı Microsoft tarafından planlandığı iddia edilen yeni Windows döngüsünün doğruluğu kanıtlanmadı.

Ancak araştırmacıların ulaştıkları raporlar, iddiaları önemli ölçüde destekliyor. Çünkü ulaşılan raporlarda Microsoft’un önümüzdeki günlerde Windows 11 için yayınlamayı planladığı büyük güncellemelerin iptal edileceği gözüküyor. Böylece şirket, Windows 11 için büyük bir güncelleme yayınlamak yerine tamamen Windows 12’ye odaklanmak istiyor gibi duruyor.

Windows kullanıcıları, ortaya atılan iddialardan sonra Microsoft tarafından yapılacak olan açıklamayı beklemeye başladılar. Teknoloji kullanıcıları, Windows 11’in yakın zamanda piyasaya sürülmüş olmasından dolayı Windows 12 ile birlikte neler sunulabileceğini merak ediyorlar.

Sizler de Windows 12 için iddia edilen bilgiler hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: https://www.windowscentral.com/software-apps/windows-11/microsoft-moves-to-new-windows-development-cycle-with-major-release-every-three-years-feature-drops-in-between

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.