Windows 11 İlk Beta Sürümü ile Kullanıcıların Karşısında!

Microsoft, uzun zamandır beklenen yeni işletim sistemi Windows 11’i kısa bir süre önce resmî olarak tanıttı. Yeni işletim sistemi, özellikleriyle Windows kullanıcılarında büyük heyecan yarattı. Bunun üzerine Windows kullanıcıları yeni işletim sisteminin tam sürümünün yayınlanmasını beklemeye başladılar. Microsoft, bu konuda ilk adımları atmaya başladı. Şirket, Windows Insider programına kayıtlı olan kullanıcılar için Windows 11 ilk beta sürümünü yayınladı.

Microsoft, Donanım Özelliklerini Test Edecek

Bilindiği üzere teknoloji şirketleri, yeni bir şey geliştirdiklerinde öncelikle beta kullanıcılarının kullanımına açarlar. Kullanıcıların beta sürümüne yaptığı yorumlar doğrultusunda da geliştirilen yazılım veya ürünün son hali oluşturulur.

Microsoft da ürettiği yazılımlar için aynı stratejiyi uyguluyor. Şirket, geliştirdiği yazılımları önce beta programına kayıtlı kullanıcıların kullanımına açıyor. Daha sonra gelen geri bildirimler doğrultusunda yazılımlar geliştirilerek tüm kullanıcıların kullanımına sunuluyor.

Şirket, Windows 11 için de aynı süreçleri izleyecek gibi duruyor. Windows 11’in ilk beta sürümü beta programına kayıtlı kullanıcılar ile buluştu. Microsoft, bu sürümde donanım özelliklerine yoğunlaşacağını belirtiyor.

Bu kapsamda da Windows 11’in sistem gereksinimlerini karşılayamayan kullanıcıların, Windows 11’in ilk beta sürümünü kullanabilecekleri belirtiliyor. Ancak bu kullanıcılar, Windows 11’in tam sürümünü kullanamayacaklar.

Windows Insider programına kayıtlı olan kullanıcılar, güncellemeler kısmından Windows 11’in ilk beta sürümünü indirebilirler. Bunun için kullanıcıların, Ayarlar > Windows Update > Windows Insider Programı kısmına giderek beta kanalına geçmeleri yeterli olacaktır.

Microsoft, Windows 11 Beta Sürümünde Donanım Özelliklerini Test Edecek

Bilindiği üzere Microsoft, Windows 11’in güncellemelerinin Windows 10 güncellemelerine göre daha küçük boyutta olacağını açıklamıştı. Bu yüzden de güncellemeler daha hızlı yüklenecek.

Microsoft’un bu yeniliği beta sürümünde de hissediliyor. Çünkü Windows 11’in ilk beta sürümü oldukça hızlı bir şekilde yükleniyor. Bu konuda Microsoft, kullanıcılarına vadettiği şeyleri gerçekleştirecek diyebiliriz.

Bunun dışında şirket, normal olarak Windows 11’in ilk beta sürümünde bazı eksiklikler olduğunu belirtiyor. Bu yüzden Windows 11’i denemek istiyorsanız bazı hatalar ile karşı karşıya kalabileceğini unutmamanız gerekiyor.

Yazılımın henüz tam sürümü yayınlanmadığı için kullanıcıların hatalar ile karşılaşması oldukça normal olacaktır. Microsoft, beta kullanıcılarının karşılaştığı hataları tam sürümde gidermeye çalışacaktır.

Şirket, Windows 11’in tam sürümünün çıkış tarihini henüz net olarak açıklamadı. Ancak Microsoft, çalışmalarında beta sürümünü yayınlayacak kadar ilerlediyse Windows 11 tam sürümüne yakında kavuşacağız diyebiliriz.

Sizler Microsoft tarafından yayınlanan Windows 11 ilk beta sürümü hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Microsoft, Windows 11 ile kullanıcılarını memnun etmeyi başarabilecek mi? Görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.

“Windows 11 İlk Beta Sürümü ile Kullanıcıların Karşısında!” üzerine bir yorum

  1. O zaman bu yem düşük sistemliler için. “Microsoft hesabın ile gir sonra bilgisayarı elimize aldık olsun”

Yorumlar kapalı.