Windows 11 ile Kötü Kameraların Sonu Geliyor!

Windows 11 sistem gereksinimi içerisinde şaşırtıcı bir detay yer aldı. Buna göre Windows 11 kullanan bilgisayarların kamera içermesi zorunlu hale geldi. Ayrıca, bu kameralar için belli şartlar da var. Bir başka deyişle, Windows 11 ile kötü kameraların sonu geliyor!

Günümüzde birçok bilgisayarın kamera içerdiğini biliyoruz. Ancak içermeyen çok sayıda dizüstü bilgisayar bulunmakta.

Windows Central, sistem gereksinimlerde bu detayı fark etti. 1 Ocak 2023’ten sonra Windows 11 içeren bilgisayarlarda kamera zorunlu hale gelecek.

Aynı zamanda bu kamera basit özellikler ile sunulamayacak. HD kalitede, otomatik pozlama ve otomatik renk dengeleme özelliği içermek zorunda.

Microsoft, kamera tarafındaki sistem gereksinimini muhtemelen güvenlik için getirdi. Yani halihazırda Windows 10 ile mümkün olan yüz tanıma teknolojisini standart hale getirmeyi hedefliyor.

Aynı zamanda bu sistem gereksinimi kullanıcılar açısından oldukça olumlu. Bir bilgisayar satın alan kullanıcılar bulanık ve oldukça kötü kameralar ile uğraşmamış olacak.

Ancak kamera konusunda güven problemi yaşayan ve bunu istemeyen kullanıcılar bu durumdan memnun olmayacak gibi.

Windows 11 ile kamera zorunlu hale geliyor.

Windows 11 Neleri Sunacak?

Windows, tanıttığı her işletim sistemi ile ilgi odağı haline gelmekte. Oldukça yüksek sayıda kullanıcıya sahip olan işletim sistemi neredeyse rakipsiz. Microsoft, bu liderliği ile sunduğu her yeni işletim sisteminde birçok yeni özelliği ve geliştirmeyi kullanıcıların beğenisine sunmakta.

Windows 11 ile en çok eleştirilen mağaza tarafında da tamamen değişiklik gerçekleşecek. Aynı zamanda Windows Epic ve Steam’in bu mağazada yer almasını hedefliyor.

Başlat menüsü tarafında da büyük değişim mevcut. Konumu değişen menünün yine alışılmış Windows bayrağı simgesiyle açılması mümkün. Windows 11 sistem gereksinimi tarafında ise yüksek donanım özellikleri gerektirmiyor. Ancak kamera detayı oldukça şaşırtıcı bir detay.

Yeni işletim sistemi ile aynı zamanda 32-64 bit ayrımı da son buldu. 32 bit işletim sistemi artık sunulmayacak. Yeni işletim sistemi görsel olarak da oldukça gelişmiş. Microsoft tarafından yayınlanan görseller oldukça beğeni topladı.

Bir diğer güzel haber ise Windows 11’i edinmek isteyen kullanıcılar için geldi. Windows 11 işletim sistemini Windows 10 işletim sistemine sahip tüm kullanıcılar yükseltmeyi ücretsiz bir şekilde yapacak.

Kullanıcılar tarafından detayları merakla takip edilen ve beklenen işletim sistemi oyuncular içinde sunduğu mağaza ve özellikler ile beğeni topladı. Bakalım Windows 11 son sürümü ile kullanıcılar için sunulduğunda nasıl bir kullanım deneyimi içerecek? Bunu hep birlikte göreceğiz!

Windows 11 ile kötü kameraların sonunun gelmesi hakkında neler düşünüyorsunuz? Alt kısımda bulunan yorumlarda bizlerle paylaşabilirsiniz!

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

2017 yılından beri çeşitli girişimlerde yer alıp içerik üreten Metin, girişimcilik konusuna oldukça meraklıdır. Teknoloji haberleri hakkında içerik üretmekten ve araştırma yapmaktan hoşlanır.