Whatsapp’ta Son Görülme, Çevrimiçi ve Yazıyor Kalktı

Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on facebook
Facebook
Share on pinterest
Pinterest
İçindekiler

Bugün akşam saatlerinde popüler mesajlaşma uygulaması olan Whatsapp’ta son görülme, çevrimiçi ve yazıyor.. ifadelerinin kalktığı gözlemlendi.

Sosyal medyada büyük yankı uyandıran olaydan sonra bazı kullanıcılar gizlilik ayarlarına giremediklerini belirtti. Twitter’da trendler listesinde başı çeken bu gelişme çoğu kullanıcı tarafından Whatsapp’ın getirdiği yeni bir özellik olarak düşünüldü.

Dev şirket Whatsapp tarafından konu hakkında herhangi bir açıklama yapılmadı. Daha önceki süreçte de böyle bir adım atacaklarını belirtmemişlerdi. Bu olayın global haber sitelerinde gündeme gelmemesi de akıllara ülkemizde sunucu kaynaklı bir problemin bu soruna sebep olabilmesi ihtimalini getirdi.

Whatsapp cephesinden her ne kadar resmi bir açıklama gelmemiş olsa da saat 23:00 civarı uygulama düzeldi ve “Çevrimiçi, Yazıyor..” gibi ifadeler yeniden görünür hale geldi. Resmi olmayan kaynaklara göre sunucularda oluşan hatadan meydana gelen sorun yaklaşık olarak 6 saat civarı sürdü. Bu sürede binlerce insan Whatsapp desteğe sorunu bildirdi.

Whatsapp’ta Son Açıklama Payments Hakkındaydı

Whatsapp-payments

Facebook geçtiğimiz günlerde yeni bir özellik tanıtmıştı. Geçtiğimiz yıllarda $20 milyar dolara aldığı Whatsapp’ta e-ticareti canlandırmak isteyen şirket, Facebook Pay özelliğini Whatsapp’a entegre etti. Şimdilik bu özellik sadece Brezilya’da kullanılmakta.



Facebook CEO’su Mark Zuckerberg daha önce yaptığı bir açıklamada hedeflerinin sistemi Hindistan, Endonezya ve Meksika’da kullanıma sunmak olduğunu söylemişti fakat şirket sistemi 120 milyon kullanıcıya sahip olduğu Brezilya’da kullanıma açmayı tercih etti.

Mark Zuckerberg bu sistemden bahsederken şu ifadeleri kullandı “Artık para göndermek, fotoğraf göndermek kadar kolay…”.

Whatsapp’a eklenen bu yeni özellik hakkında daha detaylı bilgiye Whatsapp’ın resmi web sayfasından ulaşabilirsiniz.

Whatsapp cephesinin yaptığı payments özelliği ile ilgili son açıklamada Çevrimiçi, Yazıyor ve Son görülme gibi ifadelerin kaldırılacağına dair herhangi bir kesit yoktu. Bu nedenle ani gelişen bu olayın Whatsapp’ın planlı bir şekilde yaptığı düşünülmemekte.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Bu içerikler de hoşunuza gidebilir!

en zor oyunlar

En Zor Oyunlar: Son 10 Yılın En Zor Oyunları

Oyuncular sevdikleri oyunlarda gelişmek veya oyunu bitirmek isterler. Bitirdikleri her bölüm veya oyun, oyunculara mutluluk verir. Ancak oyunlar arasında bazıları vardır ki,

drone nedir

Drone Nedir? Drone Teknolojisi Nasıl Çalışır?

Son birkaç yılda, drone’lar birçok işletmenin ve hükümet kuruluşunun gözdesi haline gelerek, belirli endüstrilerin geri kaldığı alanları canlandırmayı başardı. Peki drone nedir?

Bizi Takip Edin!

Yorum yapın