WhatsApp Uzun Süredir Beklenen Özelliği Geliştirdi!

Dünyanın en çok tercih edilen iletişim platformlarından WhatsApp, yeni özellikler geliştirmeye devam ediyor. Teknoloji kullanıcıları, platform üzerinden mesaj aktarımı yapmak istediklerinde çeşitli zorluklarla karşılaşıyorlardı. Durumun farkında olan WhatsApp, uzun süredir büyük bir merakla beklenen aktarım özelliğini geliştirdi!

Şirket tarafından geliştirilen özellikle birlikte Android kullanıcıları, iOS cihazlara mesajlarını kolaylıkla taşıyabilecekler. WhatsApp, bu özelliği şimdilik beta sürümünde kullanıma sundu. Ancak özelliğin şirket tarafından ilerleyen günlerde tüm kullanıcılar sunulması bekleniyor.

WhatsApp Uzun Süredir Beklenen Aktarma Özelliğini Geliştirdi!

Günümüzde teknoloji kullanıcıları, iletişim ihtiyaçlarını mobil uygulamalar üzerinden gerçekleştirmeye başladılar. WhatsApp da en çok kullanılan platformların başında geliyor. Platform, genel olarak kullanıcılarını memnun etmeyi başarıyor. Ancak WhatsApp kullanıcıları, bazı durumlarda platformun sunmuş olduğu özellikleri yetersiz bulabiliyorlar. Bu durumlardan birisi de mesaj aktarma oluyordu.

Kullanıcılar, cihazlarını değiştirdikleri zaman verilerini kolaylıkla aktarmak istiyorlar. Bu noktada WhatsApp, aynı işletim sistemine sahip cihazlar arasında mesaj aktarmak isteyenlere büyük kolaylık sağlıyor. Fakat Android kullanıcıları, iOS cihazlarına mesajlarını aktarmak istedikleri zaman çeşitli zorluklarla karşılaşıyorlardı. Bundan dolayı birçok kullanıcı, Android ve iOS cihazlar arasında mesaj aktarımı yapmamayı tercih ediyordu.

Durumun farkında olan WhatsApp, bu konuda harekete geçti. Şirket tarafından paylaşılan bilgilere göre artık Android ve iOS cihazlar arasında WhatsApp mesajlarını aktarmak çok kolay olacak! WhatsApp, mesaj aktarımı için artık iOS cihazlarda yer alan “Veri Aktarımı” özelliğinin kullanılacağını duyurdu.

WhatsApp Uzun Süredir Beklenen Aktarma Özelliğini Geliştirdi

Yani iOS kullanıcıları, yeni bir cihaz aldıkları zaman veya veri aktarımı yapmak istedikleri zaman kullandıkları “Verileri Android’den taşı” özelliği sayesinde WhatsApp mesajlarını kolaylıkla taşıyabilecekler. WhatsApp tarafından sunulan bu özellik, mesajların yanı sıra fotoğraf ve videoları da kapsıyor.

Yani Android kullanıcıları, WhatsApp üzerindeki verilerinde herhangi bir kayıp yaşamadan iOS cihazlarına aktarım yapabilecekler. Üstelik WhatsApp, iOS’da yer alan dahili aktarma özelliği sayesinde bu işlemin oldukça kolay bir şekilde gerçekleşeceğini belirtiyor.

WhatsApp, uzun süredir beklenen bu özelliği şimdilik beta sürümünü kullanan kullanıcılarına sundu. Ancak yakın zamanda özelliğin kullanım kapsamının genişletileceği düşünülüyor. Bunun yanı sıra WhatsApp, bu özelliğin kullanılabilmesi için kullanıcıların en az iOS 15.5 sürümüne sahip bir iOS cihaza sahip olmaları gerektiğini söylüyor.

Sizler de WhatsApp tarafından uzun süredir geliştirilmesi beklenen aktarım özelliği hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: https://www.engadget.com/whatsapp-chat-move-port-from-android-to-ios-how-to-130037990.html

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.