WhatsApp Sesli Mesajlar için Yeni Özellik Geliyor!

WhatsApp, dünyanın en çok kullanılan iletişim platformlarının başında geliyor. Platformun sahip olduğu özellikler, kullanıcıların oldukça ilgisini çekiyor. Platform geliştiricileri de bu durumun devam etmesi için yeni özellikler üzerinde çalışmaya devam ediyorlar. Öyle ki WhatsApp, şimdi de sesli mesajlar için yeni bir özellik üzerinde çalıştıklarını duyurdu.

Bazı durumlarda WhatsApp üzerinden mesajla iletişim kurmak çok zor olabiliyor. Örneğin araba sürüyorken mesaj göndermek hem çok zor hem de çok tehlikeli oluyor. Bundan dolayı böyle durumlarda WhatsApp tarafından sunulan sesli mesaj özelliği oldukça kullanışlı oluyor.

Şirket, bu özelliği kullanıcıları için daha da kullanışlı hale getirmek için çalışıyor. WhatsApp tarafından yapılan yeni duyuruyla birlikte kullanıcılar, artık sesli mesaj göndermeden önce bu mesajları ön izleyebilecekler. Kullanıcılar, bazen gönderdikleri mesajlarda ne konuştuklarını unutabiliyorlar. Bu tür kullanıcılar için WhatsApp tarafında geliştirilen yeni özellik, oldukça beğenilecektir.

WhatsApp, özelliğin nasıl kullanılabileceğiyle alakalı kullanıcılarıyla bir rehber paylaştı. Artık kullanıcılar, sesli mesaj göndermek istediklerinde kaydı durdurdukları anda üç tane ikonla karşılaşacaklar. Bunlar ön izleme, kaydı silme ve gönderme ikonları olacak. Kullanıcılar, buradaki seçenekler üzerinden kayıtlarını ön izledikten sonra silme veya gönderme imkanına sahip olacaklar.

Şirket, geliştirilen yeni özelliğin kullanıcılara güncelleme üzerinden dağıtılmaya başlandığını belirtiyor. Geliştiriciler, çok kısa bir süre içerisinde özelliğin tüm platformlarda kullanılabilir olmasını hedefliyorlar.

WhatsApp Yeni Özellikler Geliştirmeye Devam Edecek!

WhatsApp Yeni Özellikler Geliştirmeye Devam Edecek!

WhatsApp tarafından geliştirilen sesli mesajları ön izleme özelliği, şimdiden birçok kişi tarafından olumlu bir şekilde karşılandı. Şirket, önümüzdeki süreçte de kullanıcılarına yeni özellikler sunacağını belirtiyor. Bilindiği üzere geçtiğimiz günlerde WhatsApp, bir de gizlilik konusunda yeni bir özellik duyurmuştu.

Platformu yeni kullanmaya başlayan bir kişinin gizlilik ayarları, kişilerin güvenliğini koruyacak şekilde değildi. Bunun en temel sebebi WhatsApp’ı yeni kullanmaya başlayan bir kişinin son görülme durumunun herkese açık olarak gelmesi oluyordu.

Durumun farkında olan WhatsApp, kısa bir süre önce bu durumu düzeltti. Böylece yeni güncellemeyle birlikte platformu yeni kullanmaya başlayan kişilerin son görülme durumları “Kişilerim” olarak belirleniyor. Kullanıcılar, daha sonra bu gizlilik ayarını herkese açık/kapalı veya sadece kişilerim olarak düzenleyebiliyorlar.

Bunun yanı sıra WhatsApp geliştiricileri, sesli mesajları yazıya çevirecek bir özellik üzerinde çalıştıklarını da doğrulamışlardı. Bu özellik sayesinde kullanıcılar, sesli mesajları dinlerlerken anlamadıkları yerleri yazı üzerinden takip edebilecekler. Şirket, bu özelliğin ne zaman kullanıcılarla buluşacağı hakkında net bir bilgi paylaşmadı.

Sizler WhatsApp tarafından sesli mesajlar için geliştirilen yeni özellik hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizler de WhatsApp tarafından geliştirilen yeni özellikler hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.