WhatsApp iOS için Çoklu Cihaz Desteği Başladı!

WhatsApp tarafında oldukça beklenen bir gelişme sonunda hayata geçti. Bir süre önce resmi olarak açıklanan çoklu cihaz kullanımı WhatsApp iOS için beta sürecinde!

Özellik şimdilik sadece WhatsApp beta sürümü kullanıcıları için aktif hale geliyor. Ancak, önümüzdeki dönemde çok daha fazla kişiye sunulacağına şüphe yok.

Bu özelliğin tüm kullanıcılara sunulmasıyla WhatsApp 4 farklı cihazda aktif olarak kullanılabilir hale gelecek. Yani telefonunuz internete bağlı ya da açık olmasa dahi WhatsApp’ı kullanmanız mümkün.

WhatsApp-iOS-coklu-cihaz-destegine-kavusuyor

Özellik sayesinde iPad gibi cihazlarınızda da WhatsApp’ı aktif bir şekilde kullanabilirsiniz. Tabii bu özelliği en etkili şekilde kullanmak için öncelikle WhatsApp tarafından bir iPad sürümü yayınlanması gerekli. Yine de WhatsApp Web üzerinden kullanmanız mümkün.

Şu an için Beta sürümünde olduğunu hatırlatmakta fayda var. Bu yüzden şu an yayınlanan sürümde bazı hatalar mevcut. Örneğin işletme hesaplarının ayarları masaüstü sürümü üzerinden güncellenmemekte. Aynı zamanda canlı konum, sabitlenmiş sohbetler gibi özellikler de henüz aktif değil.

WhatsApp-iOS-coklu-cihaz-destegi-beta-surecinde

Bu özelliğin kullanıcılar tarafından oldukça uzun süredir beklendiği bilinmekte. Bu yöndeki beklentilere Facebook CEO’su Mark Zuckerberg ve WhatsApp CEO’su Will Cathcart geçtiğimiz dönemde bir röportajda yer verdi.

Röportajda “Tüm cihazlarda sohbetleri ve içerikleri senkronize etmenin oldukça zor olduğu” şirketin en üst düzey iki yetkilisi tarafından açıklandı. Şimdiye geldiğimizde ise oldukça fazla kullanıcıya sahip olan WhatsApp, beklenen bir özelliği nihayet sundu.

Yakında Tüm Kullanıcılar için Aktif!

WhatsApp çeşitli hata düzeltmeleri ve kullanıcı deneyimine odaklanan sürecin sona ermesiyle özelliği tüm kullanıcılar için kullanmayı mümkün hale getirecek.

Çoklu cihaz desteği oldukça önemli. Örneğin telefonunuzun şarjının bulunmadığı durumda herhangi bir WhatsApp desteği olan cihazınızdan kolaylıkla iletişime geçmeniz mümkün hale gelecek.

İletişim uygulamaları arasında oldukça büyük bir rekabet varken diğer platformlardan da yenilikler birbiri ardına gelmekte. Kullanıcılar tarafında yapılan geliştirmeler de oldukça önemli. Özellikle pandemi döneminde kullanıcıların verdiği geri dönüşler iletişim uygulamalarının yeniliklerine yön verdi.

Ancak yakın zamanda yaşanan güvenlik tartışmaları özelliklerin yanında en önemli noktalardan biri haline geldi. Bu tartışmalar sonrası ülkemizde ve dünyada ise Signal, Telegram gibi uygulamalar oldukça fazla kullanıcı kazandı.

Her ne kadar güvenlik tartışmaları gündeme gelse bile WhatsApp sunduğu özellikler ve global olarak kullanıcı sayısı ile oldukça ön planda.

Gelecek dönemde WhatsApp ne gibi özellikler ile karşımızda olacak? Her yaşanan gelişmeyi sizlere aktarıyor olacağız!

Sizler WhatsApp iOS için getirilen çoklu cihaz özelliği hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizlerle alt tarafta bulunan yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz!

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

2017 yılından beri çeşitli girişimlerde yer alıp içerik üreten Metin, girişimcilik konusuna oldukça meraklıdır. Teknoloji haberleri hakkında içerik üretmekten ve araştırma yapmaktan hoşlanır.