WhatsApp Grup Aramalarına Yeni Bir Güncelleme Getirdi!

Dünyanın en çok kullanılan haberleşme uygulamalarından olan WhatsApp yeni bir güncellemeyi daha kullanıcılarına sundu. Sık sık güncellemeler ile kendini geliştiren WhatsApp’ın bu yeni özelliği grup aramalarını sıklıkla kullananları oldukça yakından ilgilendiriyor. Artık WhatsApp grup aramalarına 32 katılımcı eklemek mümkün!

Geçtiğimiz haftalarda dosya paylaşımı ile ilgili gelen güncellemenin ardından grup sohbetleri için bir güncelleme kullanıcılar ile buluştu. Bilindiği gibi güncellemeden önce grup aramalarına yalnızda 8 kişi ekleme imkanı mevcuttu.

Uygulamaya gelen yeni güncelleme ile artık grup sohbetlerine 32 kişiye kadar katılımcı eklemek mümkün. Özellikle grup toplantıları ve görüşmeleri için bu katılımcı oranının artışı oldukça yararlı olacak diyebiliriz.

WhatsApp Grup Aramalarına 32 Katılımcı Desteği

WhatsApp bu özelliği resmi olarak kullanıcılarına sundu. Şu anda bu güncelleme iOS 22.8.80 sürümünün iOS için geçerli olduğu ifade ediliyor. Ancak ilerleyen zamanlarda Android kullanıcıları için de kullanıma sunulacağı bekleniyor. Şu an için bununla ilgili bir açıklama netlik kazanmadı diyebiliriz.

WABetaInfo tarafından paylaşılan ekran görüntüsü ile uygulamanın grup sohbetlerinde 32 katılımcıya imkan tanıdığını görüyoruz. Grup aramaları artık 32 üyeyi ve sosyal ses düzeniyle güncellenmiş bir ara yüze sahip olacak!

Güncellemeler sadece bununla da sınırlı değil. WhatsApp, sesli mesaj balonları ve bilgi puanları ile güncellenmiş tasarımı için hazırlanmakta. Bununla birlikte bir diğer güncelleme de mevcut. Artık WhatsApp uygulamasını kullanırken galerinizdeki favori medyanıza kolaylıkla ulaşabileceksiniz. Bu özellik şu an için sınırlı kullanıcı tarafından test ediliyor. Şu an için Brezilya’da kullanıma sunulması planlanıyor diyebiliriz.

Grup sohbetlerine 32 katılımcı ekleme özelliği ile kullanıcıların farklı grupları tek bir çatı altında toplanmasına yarar sağlayacak yorumunu yapabiliriz. Bununla birlikte Grup Anketleri, WhatsApp Business için ücretli abonelikler özelliği gibi gelişmeler de gündemde.

Meta’ya ait olan şirket bunların üzerinde de çalışıyor diyebiliriz. Grup Anketi özelliği şu an için sadece iOS beta sürümünde yer alıyor. Anketin kullanımında katılımcıların seçme opsiyonları da mevcut olacak. Klasik anket işleyişi ile katılımcılar “Oy Ver” seçeneğine tıklayarak oylarını gönderebilecek. Bu sayede bir grup içerisindeki tüm katılımcıların oyları mevcut olacak. Bu özellik de şu an için henüz geliştirme aşamasında diyebiliriz.

Tüm bu yenilikler ile birlikte WhatsApp uygulaması her geçen gün kendini geliştirmeye devam ediyor diyebiliriz. Özellikle WhatsApp Business kullanıcıları için gelen 32 katılımcı eklemek özelliği ile artık iletişim süreçleri daha iyi işleyecek diyebiliriz! Siz WhatsApp’ın grup sohbetlerinde 32 katılımcı ekleme özelliği hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bizlerle paylaşabilirsiniz!

Kaynak: https://techviral.net/whatsapp-add-32-contacts-in-group-voice-call/

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojinin her alanı ile yakından ilgilenen ve bunları insanlarla buluşturmaktan oldukça keyif alan biriyim!