Watch Dogs: Legion of the Dead Ek Paketi Duyuruldu!

Watch Dogs sevenlerini mutlu edecek bir haber ortaya çıktı. Geliştiricilerden gelen habere göre, yakın zamanda Watch Dogs: Legion of the Dead oynayabileceğiz.

Watch Dogs: Legion, Ubisoft tarafından geliştirilen bir aksiyon oyunu. Aynı zamanda Watch Dogs serisinin üçüncüsü olan oyun, birçok yönüyle oyuncuları tatmin etmeyi başarmıştı. Gelen haberlere bakacak olursak Ubisoft, Watch Dogs evrenini renklendirmeye devam ediyor.

Oyunun hikayesi Londra’da geçiyor. Önceki oyunlardan biraz farklı olarak Legion oynarken geleceğe gidiyoruz. Teknolojinin hızla ilerlediği büyük şehir manzaralarına aşinayız; oyun da tam buna benzer bir atmosfere sahip.

Hikayede DedSec ekibimiz, Londra’yı geniş çapta bir terör saldırısından kurtarmak için çalışıyor. Oyunda hikayeyi ilginç kılacak bir sürü unsur mevcut: komplolar, askeri şirketler, istihbarat işleri ve uyuşturucu örgütleri… Bu noktada DedSec’in amacı Londra’yı bu bataklıktan kurtarmaktan başka bir şey olmuyor.

Hikayesi bir yana, Watch Dogs serisi kelimenin tam anlamıyla oynarken insanı büyüleyebilen bir özelliğe sahip. Oyunda tarihi eserlerin arasından dronelar ile uçuyor, distopik bir Londra’ya bakıyoruz.

watch-dogs-legion-dlc

Watch Dogs: Legion of the Dead

Yeni paketin alternatif bir kurguyla gelip gelmeyeceğini merak edebilirsiniz. Ubisoft’un açıklamasında gördüğümüz kadarıyla hikaye kaldığı yerden devam ediyor. Bununla birlikte oyunda tek düşmanımız zombiler de olmayacak; hikayede düşmanımız olan Albion birlikleriyle de savaşıyor olacağız.

2021 senesinde artık zombi oyunlarını duyunca pek heyecanlanmıyoruz. Bundan dolayı herhangi bir oyuna zombi ek paketinin gelmesi pek heyecanlandırıcı bir haber olmasa da, konu Watch Dogs olunca işler değişiyor.

Bu güncellemenin ilgi uyandırmasının sebeplerinden biri de oyunun hikayesinin devam ediyor olması. Ek olarak birçok oyundaki gibi tek düşman zombiler değil, o yüzden gördüğümüz tek şey zombi sürüsü de olmayacak gibi gözüküyor.

Hikayenin zombilerin içinde kaybolmasındansa, zombilerin hikayeye uyarlanacağını umuyoruz. Öte yandan oyunun geliştiricisi Jean Pascal Cambiotti’nin açıklamasına göre, oyun için yeni mekanikler geliştiriliyor.

Dahası da var. Oyunda zombileri, belli yönlere çekerek kendi amaçlarımız doğrultusunda kullanabilme ihtimalimiz söz konusu. Başka bir deyişle av değil, avcı da olacağız!

Watch Dogs: Legion’ı PC, PS4 ve Xbox platformlarında oynayabilirsiniz. Ayrıca oyun bazen Steam’de indirimli oyunlar arasına da girebiliyor.

Oyunun mekaniklerini ve görüntülerini görebileceğimiz bir tanıtım videosunu da izleyebilirsiniz. Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşmayı unutmayın.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Uzun zamandır yoğun olarak oyun dünyasıyla ilgilenen, teknoloji meraklısı. Aynı zamanda bilim kurgu aşığı bir felsefe öğrencisi.