Warhammer: Vermintide 2 PS5 için Güncelleme Alıyor

Warhammer: Vermintide 2 geliştiricisi Fatshark, yakın zamanda PS5 için bir güncelleme notu yayınladı. Gelecek olan güncelleme, oyuncuları oldukça sevindirecek gibi gözüküyor.

Warhammer’in ilk Vermintide oyunu, birkaç hataya rağmen oldukça sevilmişti. Gelen olumlu tepkilerin ardından kollarını sıvayan Fatshark, ikinci oyunda beklentinin üzerinde bir performans sergilemişti.

Eğer daha önce Left 4 Dead serisinden bir oyunu sevdiyseniz, Warhammer sizi oldukça tatmin edecektir. Aksiyon ve birinci şahıs nişancı oyunu olmasının yanında çok oyunculu özelliği de bulunan Warhammer, türünün en iyilerinden olarak biliniyor.

Warhammer: Vermintide 2, ilk oyunda olduğu gibi kooperatif bir aksiyona sahip olmasıyla ön planda. 4 kişiden oluşan oyuncu grubuyla karanlık ve kaotik atmosferde canavar avladığımız oyun, arkadaş grupları için ideal bir konumda.

İlk oyunda gördüğümüz fareleri bu oyunda ekstra bir şekilde tekrar görüyoruz. Oyunda, Skaven olarak bilinen fareler, yanlarına Chaos ırkını da alarak Helmgrat şehrini yok etmek için yola koyuluyor. Bunun için inşa ettikleri geçitlerden birisi arıza sonucunda kahraman Markus Kruber’in serbest kalmasına sebep oluyor ve her şey çetrefilli bir hal alıyor.

Warhammer vermintide 2
Görsel: Warhammer: Vermintide 2

5 farklı sınıfın olduğu Warhammer: Vermintide 2’de her sınıfın ayrı özellikleri ve silahları mevcut. Aynı zamanda bu 5 sınıfa ek olarak açılan iki ayrı alt sınıfın da olduğunu söylemeliyiz. Böylece 15’i aşan karakter sınıfıyla Vermintide 2 oldukça renkli bir özellik kazanıyor.

Vermintide 2’nin övülecek bir diğer tarafı da, vuruş hissiyatı ve grafikleri oluyor. Aynı zamanda sorunsuz bir co-op sistemi de olunca birçok oyuncu Fatshark için alkış tutuyor diyebiliriz.

Warhammer: Vermintide 2 PS5 Güncellemesinde Neler Var?

Warhammer: Vermintide 2 için gelen PS5 güncellemesi, görsel ve performans alanında iyileştirmeler içeriyor. Daha da açmak gerekirse gelen güncelleme sonrası oyundaki görüntü kalitesi 30 fps’ten 60 fps’e çıkıyor.

Aynı zamanda 1080’den 1440’ye çıkan kaliteye, doku iyileştirmeleri de geliyor. Bu iyileştirmelerin arasında en dikkat çeken noktalardan birisi de gölgeler oluyor. Notların arasında gölgelerin kalitesinin artırıldığına dair bir ibare de mevcut.

Tüm bunlara ek olarak bazı çeşitli çökmelerin ve sorunların çözüme kavuştuğu güncelleme oldukça kapsamlı. Güncellemenin tam listesine ulaşmak isterseniz, resmi internet sitesinden okuyabilirsiniz.

Eğer PlayStation ve Warhammer dünyası ile ilgili gelişmelerden haberdar olmak istiyorsanız, bizi takip etmeyi unutmayın.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Uzun zamandır yoğun olarak oyun dünyasıyla ilgilenen, teknoloji meraklısı. Aynı zamanda bilim kurgu aşığı bir felsefe öğrencisi.