Vivo’dan Yeni Cihazlara Üç Yıllık Güncelleme Desteği

Mobil cihazlar hayatımızda oldukça büyük bir yere sahip. Ancak hızlı gelişen bu teknolojiye kullanıcılar her zaman yetişemiyor. Vivo’dan gelen güncelleme desteği ise yeni çıkacak X serisi ürünlerin yaşam süresini uzatıyor.

Mobil cihazların donanımsal özellikleri her ne kadar önemli olsa da yazılım güncelliği de bir o kadar değerli. Performans ve güvenlik gibi konular için son derece önemli olan yazılım desteğinin eksikliği bazen telefonları kullanılamaz hale getirebiliyor.

Bu konunun farkında olan Vivo bir gelişme ile karşımızda. Vivo’dan yeni gelecek cihazlara en az üç yıllık güncelleme desteği geliyor.

Vivo temmuz ayında tanıtacağı X serisi telefonlarından başlayarak, 3 yıllık tam yazılım güncellemesi sunacak. Ayrıca şirketten yapılan açıklamaya göre buna ek olarak güvenlik güncelleştirmeleri de kullanıcılarla buluşacak.

Şirket, kullanıcıların üç yıl boyunca bütün önemli Android güncellemelerine ulaşacağını ifade ediyor.

vivo-x-serisi Vivodan Güncelleme desteği
Vivo X Serisi

Ayrıca çeşitli telefon üreticileri de yazılım konusunda destek sürelerini uzatmayı tercih ediyor. Bunlardan biri olan Google akıllı cihaz kategorisinde piyasaya sunduğu Pixel cihazlarını 3 yıla kadar yeni yazılım sürümü ile destekliyor.

Aynı zamanda Samsung geçen dönemde bu konuda öncü olan firmalardan biri oldu. Üç nesil boyunca yazılım güncellemesi sunan şirket en az dört yıl da Android güvenlik güncellemesi sunacağını belirtti.

Kullanıcıların oldukça önem verdiği güncelleştirme desteği ile ilgili önümüzdeki dönemlerde sürenin daha da uzaması mümkün. Hatta, mobil cihazlar için işlemci üretimi gerçekleştiren Qualcomm yeni nesil işlemcilerinde bu konu hakkında çalışıyor.

Qualcomm, akıllı cihaz üreticilerinin güncelleme desteğini daha kolay bir şekilde sunabilmeleri için işlemciler geliştiriyor.

Vivo Güncelleme Desteği ile Gelişmeye Devam Ediyor!

2009 yılında kurulan şirket Android işletim tabanlı çeşitli teknolojik cihazlar üretiyor. Şirket, dünyanın en büyük 5. akıllı cihaz üreticisi konumunda.

2020 yılında Türkiye pazarına giriş yapan şirket kullanıcılar tarafından tanınmaya devam ediyor. Aynı zamanda Vivo halihazırda Türkiye Erkek A Milli Takımı ana sponsorluğu ile tanınmakta.

Ayrıca, Vivo Türkiye’de bir üretim merkezine sahip. Nisan ayında deneme üretimleri yapan firma, Mayıs ayında tam kapasite ile üretime geçti. Oldukça geniş bir fabrika ile Türkiye’ye yatırım yapan firma Türkiye’ye toplamda 25 milyon dolarlık bir yatırım gerçekleştirmiş olacak.

Sizler mobil cihazların güncelleme desteği hakkında ne düşünüyorsunuz? Mobil cihaz alırken dikkat ettiğiniz kriterler arasında bulunuyor mu? Görüşlerinizi bizimle yorumlarda paylaşabilirsiniz!

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

2017 yılından beri çeşitli girişimlerde yer alıp içerik üreten Metin, girişimcilik konusuna oldukça meraklıdır. Teknoloji haberleri hakkında içerik üretmekten ve araştırma yapmaktan hoşlanır.